"Speel een beetje als mijn broer"

Geschreven door WouterFCT op 30 augustus 2010 om 12:25 | Bron: ANP

Na een moeizame start van de competitie met twee gelijke spelen heeft FC Twente de laatste twee weken goede overwinningen behaald waarmee De Tukkers naar de derde plaats in de Eredivisie zijn gestegen. Bij de regerend landskampioen is Luuk de Jong een van de nieuwe sterkhouders met vier doelpunten uit de laatste twee duels. “Als het draait kan ik me voorstellen dat een tegenstander gek van ons wordt”, aldus De Jong.

De Jong, van nature een spits, kende zondag tegen Utrecht een nieuwe rol als aanvallende middenvelder. “Ik speel een beetje als mijn broer”, zegt De Jong over zijn broer Siem die bij Ajax actief is. “Als voetballer zijn we totaal verschillend”, aldus de voormalig speler van De Graafschap. “Dat neemt niet weg dat onze huidige posities veel overeenkomsten hebben. Desondanks blijf ik me spits voelen.”

De twintigjarige aanvaller heeft het vertrouwen van trainer Michel Preud'homme in zijn nieuwe rol als diepgaande middenvelder. “De trainer was er van overtuigd dat ik ook mee zou gaan verdedigen. Anders is het onmogelijk om met zo veel aanvallers in het elftal te spelen”, aldus de in Zwitserland geboren De Jong. “Desondanks verschijn ik nog vaak voor het doel van de tegenstander. In mijn hart ben ik spits. Ik blijf op zoek naar het doelpunt.”

Het succes van Twente bestaat volgens De Jong uit de solide defensie (Twente heeft nul tegentreffers) en de gevaarlijke aanval. “Beide zaken zeggen wel iets. We geven heel weinig weg en zijn voortdurend dreigend. Dat komt zeker niet alleen door (Marc, red.) Janko en mij. Iedereen beweegt en we wisselen voortdurend van positie. Bryan Ruiz en Nacer Chadli verschijnen ook voortdurend voor de goal.”

Reactie plaatsen

Je moet inloggen om te kunnen reageren. Niet geregistreerd? Registreer jezelf.

Reacties (1)

Vak-p'er 31 augustus 2010 - 17:11
Avatar van Vak-p'er

Luuk is beter dan Siem


Twentecafe

FC Twente
-
Heracles Almelo

vr 10 februari 2012 om 20:00
Gemiddelde voorspelling: 3-1
De Grolsch Veste, Enschede
Arbiter: R. Wiedemeijer
Vul je voorspelling in »Bekijk meer »
  1. 4220PSV
  2. 3919TWE
  3. 3919AZ
  4. 3720HEE
  5. 3720FEY
  6. 3420AJA
  7. 3220VIT
  8. 2920GRO
  9. 2820RJC
  1. 2420HER
  2. 2420RKC
  3. 2320NEC
  4. 2219ADO
  5. 2220NAC
  6. 2120UTR
  7. 1420EXC
  8. 1319GRA
  9. 1320VVV

Twitter

Video