Vak-P: Vuurwerk hoort er nou eenmaal bij

Geschreven door Niek op 21 januari 2012 om 13:36 | Bron: TC Tubantia Vak-P: Vuurwerk hoort er nou eenmaal bij

Het in een rode gloed zetten van De Grolsch Veste en het laten knallen van rotjes werkt sfeerverhogend. Dat past bij voetbal als rookworst bij zuurkool.
"Met een goeie sfeeractie zet je de tegenstander vooraf al op een 1-0 achterstand. Vuurwerk hoort daar gewoon bij”, zegt Jaime Bruynesteyn, voorzitter van FC Twentes fanatiekste supportersvereniging, Vak-P.

Hij en zijn achterban, die FC Twente door dik en dun steunen, willen meedenken over het reguleren van het afsteken van bommen en granaten.

"We willen voorkomen dat de club steeds ernstiger door de KNVB wordt gedupeerd. De KNVB is gewoon een stelletje maffiosi dat steeds hogere boetes oplegt”, zegt Bruynesteyn, die komende week met een officiële reactie op het aangescherpte beleid naar buiten treedt.

Dat het reguleren niet bij alle supporters en hooligans goed valt, weet de voorman van Vak-P. "Sommigen van ons vinden alles wat van voor naar achteren georganiseerd is, sfeerloos. Dat snap ik best, maar als er zulke hoge boetes voor de club volgen, kun je het maar beter veilig en gecoördineerd doen, volgens de regeltjes. Ik schat dat 80 procent van de fans daar best tevreden over kan zijn.”

Net als de huidige manager operationele zaken van FC Twente Eugenio Porcu, die in een grijs verleden ook voorzitter van Vak-P was, pleit Jaime Bruynesteyn voor het laten aanvragen van een evenementenvergunning door FC Twente. Zo zou toestemming verleend kunnen worden voor het knopen van fakkels en rookpotten aan de hekken, onderin de grachtengordel van het stadion.

Bruynesteyn toont zich bovendien pragmaticus. Als de fakkels en rookpotten, pal voor de wedstrijd, zijn ontstoken, valt één fakkeltje meer in het supportersvak niet op...

Foto: Orange Pictures

Reacties (10)

  • Avatar
    RyanB - 22 januari 2012 om 19:15

    Vuurwerk is passie van het voetbal.

  • Avatar
    sas32 - 22 januari 2012 om 12:13

    Het is nooit leuk om iets op te geven, wat naar mijn mening de sfeer kan verhogen. Maar als dat betekent dat je als club boetes moet gaan betalen en het spelen van wedstrijden zonder publiek. Dan moet je als supporter gaan denken, is het dat wel waard. Nu kun je als supporters-groep je daartegen gaan verzetten, maar je verliest die strijd toch.

  • Avatar
    marbru - 22 januari 2012 om 11:15

    Je mag wel vuurwerk afsteken maar dan met overleg en nu wordt het zomaar gedaan en zelfs nog op het veld gegooid.

  • Avatar
    Wouter - 21 januari 2012 om 22:58

    Als Vak P de boetes betaalt dan praten we nergens meer over.

  • Avatar
    m.leppink - 21 januari 2012 om 17:45
    fctwt zegt:

    tuurlijk is het betuteling maar twente moet de boetes wel betalen

    Ja das nou net het probleem...maar dat wil niet zeggen dat wij allemaal bij Twente dit allemaal redelijk onder controle hadden!!! En Vuurwerk hoort er wel bij......tenminste dat vindt ik!

  • Avatar
    fctwt - 21 januari 2012 om 17:32
    m.leppink zegt:

    Gewoonweg weer betutteling....bah wat een zepelzaatjes daar bij de KNVB!!! Herinneren we ons Polen nog???
    Dan zijn wij toch watjes!!!...of niet dan? Tuurlijk moet er controle zijn!!...maar kom op de laatste jaren????.

    tuurlijk is het betuteling maar twente moet de boetes wel betalen

  • Avatar
    m.leppink - 21 januari 2012 om 17:17

    Gewoonweg weer betutteling....bah wat een zepelzaatjes daar bij de KNVB!!! Herinneren we ons Polen nog???
    Dan zijn wij toch watjes!!!...of niet dan? Tuurlijk moet er controle zijn!!...maar kom op de laatste jaren????.

  • Avatar
    fctwt - 21 januari 2012 om 15:11

    tuurlijk hoort het erbij maar de boetes zijn niet niks natuurlijk! baal er ontzettend van je staat nu natuurlijk als vakp zijnde wel in dubio,

  • Avatar
    ROY-FCT - 21 januari 2012 om 14:49

    Tuurlijk hoort vuurwerk en sfeer bij het voetbal, daarom ga je toch ook naar het stadion toch niet alleen om een wedstrijd te kijken?
    Je gaat er heen om te genieten van de sfeer en om je CLUB naar de overwinning te zingen of wel te schreeuwen!

  • Avatar
    twentefanhenk - 21 januari 2012 om 14:24

    Als vak P dan ook alle daaruitkomende boetes betaald,dan is er natuurlijk geen kouwtje aan de lucht.

Voetbal nieuws