"Als Ten Hag trainer was geworden hadden we een groot probleem gehad"

Erik ten Hag in De Grolsch Veste
Erik ten Hag in De Grolsch Veste Foto: © MTB-Photo

Leon ten Voorde is benieuwd naar de wisseling van de wacht van het technisch directeurschap bij FC Twente. De journalist onderhoudt een fantastische band met Jan Streuer, die vertrekt. Met nieuw technisch directeur Erik ten Hag kan de schrijver van Tubantia echter een stuk minder goed overweg.

"Als hij trainer was geworden hadden we een groot probleem gehad. Erik ten Hag gaat ons geen nieuwtjes geven, juist omdat we hem kennen. Toen hij assistent-trainer werd van Fred Rutten, wist ik van niks", zegt Ten Voorde bij De Ballen Verstand van Tubantia. "RTV Oost had toen de primeur, was ook voor hen de laatste, maar alsnog", zegt Ten Voorde lachend.

"Ik durf mijn handen ervoor in het vuur te steken dat wij die band niet gaan krijgen", is Ten Voorde eerlijk over de relatie tussen hem en Ten Hag. "Maar als hij drie kneuzen binnenhaalt volgend seizoen en FC Twente staat twaalfde dan ga ik niet zeggen dat Erik ten Hag uit Haaksbergen het geweldig doet. Maar dat zou niet onze eerste aanvaring zijn, dus wat dat betreft verandert er niks." 

Toch denkt Ten Voorde dat een puur zakelijke relatie geen probleem hoeft te zijn. "Maar het is niet zo dat wij dagelijks over de technisch directeur schrijven. Jan Streuer is heel erg open en Ten Hag is dat niet tegenover de buitenwacht. Dat wordt een heel touwtrekgevecht voor ons als media. En met Streuer hadden we een heel goede band, maar dat betekent niet dat je opschrijft dat afgelopen seizoen een heel goed seizoen was", doelt Ten Voorde op het feit toen Bruggink en Streuer aan het roer stonden.

"Jan Streuer was iemand die zelfs terugbelde, dat heb ik met een technisch directeur nog nooit meegemaakt", is Ten Voorde eerlijk. "En een technisch directeur hoeft een journalist echt niks wijs te maken, maar je moet niet liegen. Je kunt ook best afspraken met ze maken, dat je met ze afspreekt nog één of twee dagen te wachten met nieuws."

"Dat hebben wij vaak ook wel gedaan en dat spelletje speel je ook wel mee. Dat gaat gepaard met het risico dat een ander medium er tussendoor vliegt. Maar het belangrijkste is dat je van beide kanten weet dat je vanuit een bepaalde betrouwbaarheid handelt en met Ten Hag wordt het er voor ons zeker niet makkelijker op", besluit Ten Voorde.

Zet in op FC Twente - SC Heerenveen!

FC Twente speelt zaterdagavond de thuiswedstrijd tegen SC Heerenveen. Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (Bonus 24+)

Lees meer:
0 reacties