Anker herdenkt voorzitterschap: "Daar werden ze niet blij van"

Van 1994 tot 1999 was Cees Anker voorzitter van FC Twente. In deze periode verhuisde de voetbalclub van Stadion Het Diekman naar het Arke Stadion, waarmee Anker zijn sporen wist na te laten. 

"FC Twente is voor mij heel belangrijk, op emotioneel niveau. Ik heb hier natuurlijk als niet-Tukker en nieuwkomer bijna zes jaar als voorzitter gefungeerd in een belangrijke periode. Er moest een keer een nieuw stadion komen en daar was FC Twente allang aan toe", opent Anker bij de clubkanalen van FC Twente. "Ik heb mijn familie en dan komt FC Twente."

"En ik volg het niet van minuut tot minuut. Maar elke dag check ik de bijzonderheden en dingen die ik moet weten. Het laat me niet los in ieder geval", zegt Anker bijna dertig jaar na zijn aanstelling. "Ik ben bij alle thuiswedstrijden als we in het land zijn, soms ook bij een uitwedstrijd. Het is niet zo interessant wat ik van FC Twente vind, maar voor de regio is FC Twente ongelooflijk belangrijk en het beste uithangbord wat deze regio ooit heeft gehad."

Hoe werd hij voorzitter van de club op 42-jarige leeftijd? "Ik ben benaderd door Ferdinand Frans en Frans Hartman. In 1993 vroegen ze mij al om voorzitter te worden. Ik zei dat ik dat niet wilde omdat ik geen Tukker was en er pas een paar jaar woonde. Ze hadden me wel al overgehaald om in het algemeen bestuur te komen zitten. Bij vergaderingen trok ik wel eens mijn mond open, vandaar dat ik in het algemeen bestuur kwam."

"Daarna vroegen ze mij om het voorzitterschap. Ik zei dat er iemand in Twente moest zijn die dat veel beter kon dan ik. Maar de mensen die dat vroegen werden niet blij als iemand nee zei. Zes weken later kwamen ze weer terug. Toen werd de tekst anders: 'We hebben niemand kunnen vinden, jij moet het doen.' En toen zei ik: ik moet het nog even thuis overleggen, je hoort het morgen'. En toen heb ik het gedaan", besluit hij. 

Lees meer:
0 reacties