Brobbey slachtoffer van racistische FC Twente-fan: "Zeer ontdaan"

Brian Brobbey tegen FC Twente
Brian Brobbey tegen FC Twente Foto: © Pro Shots

FC Twente was vandaag te sterk voor Ajax (3-1), maar de verloren punten lijken nu een bijzaak voor de Nederlandse recordkampioen te zijn. Brian Brobbey werd racistisch bejegend door een supporter van de thuisploeg en is daar erg van overstuurd geraakt.

Dat zegt sportjournalist Tijmen van Wissing bij de NOS. "Er was direct veel consternatie. Brobbey was zeer ontdaan. Hij werd meteen de bus in begeleid om incidenten als vorig jaar te voorkomen."

Afgelopen seizoen was Brobbey ook al het slachtoffer van racisme in een wedstrijd tegen FC Twente. Steven Berghuis maakte een slaande beweging naar de dader en werd als gevolg hiervan voor drie wedstrijden geschorst.

Volgens van Wissing is het voor zowel FC Twente als Ajax een dag met dieptepunten. "Er was een hele bedrukte stemming. Ajax droop toch al af na een mislukte middag en bij Twente stond het schaamrood op de kaken. Ze konden niet meer genieten van de overwinning." De Amsterdammers hebben ook aangifte gedaan tegen de misdragende FC Twente-fan.

Zet €10 in & ontvang €50 euro aan FREE bets!

Heb jij vertrouwen in FC Twente komend weekend? Unibet heeft een mooie actie voor nieuwe spelers! Klik hier om je te registreren, zet minimaal 10 euro in op FC Twente (of een andere wedstrijd) en krijg maar liefst vijf GRATIS weddenschappen van 10 euro!

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
24/09
RKC Waalwijk
16:45
FC Twente
wo
27/09
FC Twente
20:00
Vitesse
za
30/09
FC Twente
21:00
SC Heerenveen
zo
8/10
Fortuna Sittard
14:30
FC Twente
zo
22/10
Heracles Almelo
14:30
FC Twente
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV 4 12 12
2 AZ 4 10 12
3 FC Twente 4 9 12
4 Feyenoord 5 14 11
5 Fortuna Sittard 5 3 9
6 Sparta Rotterdam 5 1 8
7 Go Ahead Eagles 4 0 7
Bekijk de hele stand