Bruggink: "Ik vind het doodzonde dat hij deze keuze heeft gemaakt"

Arnold Bruggink in De Grolsch Veste
Arnold Bruggink in De Grolsch Veste Foto: © Orange Pictures

FC Twente heeft Manfred Ugalde verkocht aan het Russische Spartak Moskou, voor vijftien miljoen euro. De transfer riep nogal wat gevoelens op bij mensen, aangezien FC Twente zijn 'morele kompas zou hebben gebroken' door zaken te doen met een club uit Rusland.

Technisch directeur Arnold Bruggink heeft gereageerd op die kritiek. "Ik snap de verontwaardiging, want wij zijn natuurlijk niet blind voor de situatie in de wereld", zegt Bruggink tegen Tubantia. "Het is heel gecompliceerd. Zakendoen met Rusland voelt niet goed. Het was voor ons een lastige beslissing, waar we de nodige discussies over hebben gevoerd. We hebben er met Manfred ook veel over gesproken."

"En dan met name vanuit zijn perspectief", vervolgt de TD. "Ik vind het gewoon doodzonde dat een talentvolle speler deze keuze heeft gemaakt. Wij hebben hem gezegd: Manfred wacht, blijf nog in elk geval een half jaar bij ons, want dat geld ga je vroeg of laat ook ergens anders verdienen."

"Maar dan wel in een mooie competitie, waarbij je in beeld blijft. Maar dat was voor hem niet bespreekbaar. Ik heb als jongen uit Geesteren makkelijk praten, maar hij zei: ik kan nu in een keer voor mijn gehele familie zorgen. Hij heeft geen seconde getwijfeld. En dan kom je op het punt: doen we het wel, of niet?", aldus Bruggink, die uiteindelijk dus besloot om Ugalde voor vijftien miljoen euro te verkopen aan Spartak Moskou.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
19/01
NAC Breda
12:15
FC Twente
zo
2/02
Go Ahead Eagles
14:30
FC Twente
zo
9/02
SC Heerenveen
16:45
FC Twente
zo
16/02
FC Twente
14:30
RKC Waalwijk
zo
23/02
FC Twente
12:15
NEC Nijmegen
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
3 FC Utrecht 17 6 36
4 Feyenoord 17 19 35
5 AZ 18 14 33
6 FC Twente 17 11 31
7 Go Ahead Eagles 18 6 28
8 Fortuna Sittard 18 -3 25
9 Willem II 17 2 22
Bekijk de hele stand