Bruggink onthult: "Vanuit de groep kwam expliciet die vraag"

Scholten, Bruggink, Streuer en Achterberg op de tribune in Rotterdam
Scholten, Bruggink, Streuer en Achterberg op de tribune in Rotterdam Foto: © Pro Shots

FC Twente heeft tegenwoordig een High Tech vrijetrappenmuur. De poppen zijn op hoogte verstelbaar en komen zelfs kort omhoog op het springen van de muur te simuleren.

Na PSV, Feyenoord en de Spaanse voetbalbond is FC Twente trendsetter met de geavanceerde muur. Arnold Bruggink kende de uitvinders uit Eindhoven al een tijdje. "We hadden opnieuw enkele traditionele poppen kunnen aanschaffen, maar vanuit de groep kwam expliciet de vraag voor een nieuwe muur”, legt hij uit in Tubantia. "Dit is niet alleen leuker oefenen, maar ook functioneler.”

Bij de muur hoort een app met informatie over alle Europese ploegen zodat de muur precies afgesteld kan worden op de lengte van de eerstvolgende tegenstander. "Het maakt het allemaal een stuk realistischer", merkt Sem Steijn. "De hoogte van de spelers klopt precies, de keeper heeft minder zicht op de bal en er gebeurt iets voor je neus, omdat ze springen. We bootsen nu voor elke wedstrijd de praktijk na."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
16/02
FC Twente
14:30
RKC Waalwijk
zo
23/02
FC Twente
14:30
NEC Nijmegen
za
1/03
FC Groningen
20:00
FC Twente
zo
9/03
FC Twente
20:00
Almere City
zo
16/03
FC Twente
14:30
Feyenoord
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
3 FC Utrecht 22 6 42
4 AZ 22 17 40
5 Feyenoord 21 20 39
6 FC Twente 21 14 36
7 Go Ahead Eagles 21 5 32
8 Fortuna Sittard 22 -11 26
9 SC Heerenveen 22 -15 26
Bekijk de hele stand