Bruggink wijst naar dribbelaar: "Je hebt zulke jongens nodig"

Arnold Bruggink
Arnold Bruggink Foto: © Pro Shots

Het ontbreken van Lamine Yamal was duidelijk merkbaar bij Spanje tijdens het 0-0 gelijkspel tegen Kaapverdië. Die conclusie wordt getrokken aan tafel bij WK Praat op ESPN. De buitenspeler kwam in de tweede helft binnen de lijnen, maar kon het puntenverlies voor zijn ploeg niet meer voorkomen, zo zag ook Arnold Bruggink.

Met het gelijkspel zorgde Kaapverdië direct voor een van de eerste grote verrassingen van het WK. "Spanje dacht Yamal niet nodig te hebben, maar dat bleek wel anders te zijn", stelt voormalig bestuurder van FC Twente Arnold Bruggink. "Je hebt jongens met een individuele actie nodig. Echte dribbelaar."

Ook Hedwiges Maduro deelt die analyse. "Een buitenspeler die een man voorbij gaat. Kaapverdië wist van tevoren: als wij Spanje aan de bal laten, gebeurt er eigenlijk helemaal niks. Zonder Yamal en Williams", aldus Maduro. "Pas toen zij erin kwamen, was er duidelijk verschil."

Volgens de analist speelde juist dat gebrek aan diepte en actie aan de zijkanten Spanje parten tegen het compacte Kaapverdië. Omdat Kaapverdië met een gelijkspel aan het WK is begonnen, leeft ook het gevoel dat er meer in kan zitten. "Waarom niet?", vraagt Marciano Vink zich hardop af. "Misschien kunnen ze tegen een ploeg als Saoedi-Arabië wel drie punten pakken. Het zou zomaar kunnen."

Lees meer:
0 reacties