"De directie van FC Twente weet dat Steijn niet te houden is"

Sem Steijn gooit momenteel hoge ogen in de Eredivisie. De aanvallende middenvelder staat al op twaalf competitiedoelpunten. Zijn scoringsdrift en het excellente keepen van Lars Unnerstall maakten dat FC Twente met 2-0 wist te winnen van FC Groningen.

"De individuele kwaliteiten van FC Twente geven de doorslag. Maar na de 2-0 dacht je: fluit maar af, want FC Groningen maakt nooit een goal", opent Jan van Staa bij De Oosttribune van RTV Oost. Ondanks dat de Groningers niet veel kansen creëerden, wist Lars Unnerstall uit te blinken. "Ze noemen hem ook wel Unnerwall, de Duitse muur. Het is een geweldenaar."

Tijmen van Wissing viel vooral Sem Steijn op. "Hij wilde eigenlijk voorgeven, gaf hij achteraf aan. Toen ik zat te kijken dacht ik: hij wist dit al, dat hij dit wilde doen. Maar hij maakt dus ook nog eens hele snelle beslissingen", zegt Van Wissing. Van Staa: "Wat het is met deze jongen, het is een hele leuke jongen, ook hoe hij zich gedraagt. En ook nog de topscorer van Nederland."

Zijn meevoetballen is niet altijd even goed. Na 70 minuten werd hij dan ook van het veld gehaald. Van Wissing: "Hij leeft nog steeds wel van zijn doelpunten. Maar toen hij gewisseld werd had ik het idee dat dit een afscheidswissel was, alsof hij in de winter weg zou gaan. Hij bedankte het publiek. Het was zo puur en zo gemeend. De wedstrijd was er ook naar."

Opvallend, want Steijn staat op het punt te verlengen. "Ze zijn er nagenoeg uit. Steijn blijft meerdere jaren. De exacte duur is nog niet bekend, maar daar wordt nog over gesproken. Wel in de wetenschap dat ook de directie van FC Twente weet dat hij niet te houden is voor FC Twente", zegt Van Wissing. 

"Als hij er twintig gaat maken, dan komt er deze zomer een club", weet de journalist. "Maar als er geen club komt, dan is Steijn ook wel weer zo evenwichtig, dat hij nog een jaartje bij FC Twente blijft", besluit hij over het wel of niet aanblijven van de topscorer.

Lees meer:
0 reacties