De Mos ziet nadeel voor FC Twente: "Dat is een groot verschil"

Aad de Mos ziet in dat FC Utrecht een groot voordeel heeft ten opzichte van de concurrenten FC Twente, Feyenoord, PSV, Ajax en AZ. De Mos denkt dan ook dat clubs die Europees spelen hun trainingsschema moeten aanpassen om succesvol te blijven.

De Mos steekt van wal in de podcast Twee Viertje. "Wij speelden vroeger ook zestig wedstrijden omdat we ook ver kwamen in de Europa Cup I, II of III. Tegenwoordig spelen ze er ook zestig omdat ze allemaal in die poulefase zitten. Dat zijn vaste wedstrijden van acht. je kon ook wel eens geluk hebben, als je van geluk kan spreken, dat je de eerste ronde eruit ging. Dan was je gevrijwaard van Europees voetbal. Dan is het ook een stukje makkelijker, dat zie je bij FC Utrecht. Die spelen één keer in de week. Terwijl de rest dat rond hun staat, die spelen drie keer per week. Dat is een groot verschil."

De Mos vervolgt over het trainingsschema van clubs. "Je moet als je doordeweeks moet spelen reizen, hotel, wedstrijd en weer herstellen. Dan is het heel moeilijk om nog een keer hard te gaan trainen. Dan moet je ook je trainingen daarop aanpassen", besluit de oud-oefenmeester.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
18/01
Heracles Almelo
14:30
FC Twente
za
24/01
FC Twente
21:00
Excelsior
vr
30/01
NAC Breda
20:00
FC Twente
za
7/02
FC Twente
20:00
SC Heerenveen
zo
15/02
Telstar
14:30
FC Twente
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
4 NEC Nijmegen 17 14 29
5 AZ 17 4 28
6 FC Groningen 18 3 28
7 FC Twente 18 5 26
8 Sparta Rotterdam 18 -11 26
9 SC Heerenveen 18 3 24
10 FC Utrecht 17 5 23
Bekijk de hele stand