Doesburg wil stunten met Katwijk: "FC Twente is wel gewaarschuwd"

Katwijk-aanvaller Ruben Doesburg
Katwijk-aanvaller Ruben Doesburg Foto: © Pro Shots

Katwijk neemt het woensdagavond in de strijd om de KNVB Beker op tegen FC Twente en dat betekent een bijzondere wedstrijd voor Ruben Doesburg, de buitenspeler. Zijn vader werkt namelijks als hoofdschout bij de club uit Enschede.  

"Vanaf het moment van de loting zijn de appjes al over en weer gegaan en zijn we elkaar een beetje gek aan het maken", vertelt de 26-jarige buitenspeler op de website van RTV Oost. "Ik hoop dat het een hele mooie wedstrijd gaat worden en dat wij kunnen verrassen. Veel amateurclubs hebben de afgelopen jaren verrast in het bekertoernooi, dus we gaan er zeker met het gevoel heen om wat moois neer te zetten."

Doesburg senior waarschuwt zijn zoon vervolgens. "Hé, hé, rustig aan", reageert hij. "Ik heb best veel wedstrijden gezien de afgelopen maanden. Ik ken alle ins en outs. Ik heb Katwijk heel goed zien spelen, maar soms ook wat minder. Twente is wel gewaarschuwd. De ploegen uit de Tweede Divisie verrassen enorm. Dat zijn vaak oud spelers uit het betaald voetbal, maar het zijn allemaal topamateurspelers. Elke betaald voetbalclub is gewoon gewaarschuwd. Het niveau is gewoon hoog, ik zie de Tweede Divisie ook gewoon als betaald voetbal. Het is niet dat je tegen een amateurtje speelt", constateert hij.

Ruben Doesburg ziet dan ook een kans om te stunten tegen de Tukkers. "We hebben niks te verliezen", beseft hij. "Het is maar een wedstrijd, dus het kan alle kanten op. Wij spelen thuis, met veel publiek, dus kunnen volle bak gaan. Zij zijn het kunstgras misschien niet gewend, dus wij hebben misschien wat meer voordeel met alle omstandigheden eromheen. Dat willen we graag gebruiken. Hopelijk houden we het negentig minuten vol, maar ik zou het zeker niet erg vinden als we nog langer door mogen", lacht de vleugelaanvaller. 

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
16/02
FC Twente
14:30
RKC Waalwijk
zo
23/02
FC Twente
14:30
NEC Nijmegen
za
1/03
FC Groningen
20:00
FC Twente
zo
9/03
FC Twente
20:00
Almere City
zo
16/03
FC Twente
14:30
Feyenoord
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
3 FC Utrecht 21 7 42
4 Feyenoord 21 20 39
5 AZ 21 15 37
6 FC Twente 20 14 35
7 Go Ahead Eagles 21 5 32
8 Fortuna Sittard 21 -9 26
9 NAC Breda 21 -10 26
Bekijk de hele stand