Driessen: "FC Twente incasseerde die besmette miljoenen gretig"

Valentijn Driessen voor de camera van De Telegraaf
Valentijn Driessen voor de camera van De Telegraaf Foto: © BSR Agency

Eerder deze week werd bekend dat Feyenoord interesse zou hebben in voormalig FC Twente-speler Manfred Ugalde. De aanvaller speelt momenteel bij het Russische Spartak Moskou. Valentijn Driessen zou het zeer kwalijk vinden als de Rotterdammers zich versterken met Ugalde.

"Nu de oorlog tussen Rusland en Oekraïne met honderdduizenden doden al drie jaar en vier maanden aan de gang is, verdwijnt de weerzin over de Russische aanval langzaam naar de achtergrond", begint Driessen zijn column in De Telegraaf. "Vandaar, en omdat meer clubs zaken doen met Rusland, denkt Feyenoord-directeur Dennis te Kloese blijkbaar dat hij ermee wegkomt om te gaan praten met Spartak Moskou over de bij hem aangeboden Manfred Ugalde."

Ugalde vertrok eind januari 2024 bij FC Twente. De Tukkers verkochten hem dus naar Rusland. "FC Twente ontving in januari 2025 dertien miljoen euro voor de spits van Costa Rica. Omdat voetbaltransfers niet onder de EU-sancties tegen Rusland vielen, incasseerde FC Twente die besmette miljoenen euro’s gretig."

"Feyenoord lijkt de volgende Nederlandse club in de rij waar ze lak hebben aan ethisch handelen en moreel besef. Anders had Te Kloese nooit bij Ugalde aangeklopt en zijn zaakwaarnemers laten weten dat hij niet in de spits is geïnteresseerd. Omdat Feyenoord het ethisch afkeurt zaken te doen met clubs uit het Rusland van de oorlogshitser Vladimir Poetin", aldus een kritisch Valentijn Driessen. 

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
10/08
PEC Zwolle
12:15
FC Twente
zo
17/08
FC Twente
14:30
PSV
zo
24/08
SC Heerenveen
12:15
FC Twente
za
30/08
Excelsior
21:00
FC Twente
za
13/09
FC Twente
21:00
NAC Breda
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
2 AZ 0 0 0
3 Excelsior 0 0 0
4 FC Groningen 0 0 0
5 FC Twente 0 0 0
6 FC Utrecht 0 0 0
7 FC Volendam 0 0 0
8 Feyenoord 0 0 0
Bekijk de hele stand