Fardau Wagenaar bekritiseert Jan Streuer: "Dat kan echt niet"

Fardau Wagenaar
Fardau Wagenaar Foto: © BSR Agency

FC Twente speelde zaterdagavond met 1-1 gelijk tegen FC Volendam en daardoor staat de club uit Enschede op een (gedeelde) achtste plek. Fardau Wagenaar toont zich in de podcast 'De Ballen Verstand' op de website van Tubantia kritisch over technisch directeur Jan Streuer. 

"Een technisch directeur die zegt dat een selectie beter is dan het jaar daarvoor, ik vind echt dat dat niet kan", legt ze uit. "Je gooit dus een trainer (Joseph Oosting werd in september vanwege de teleurstellende resultaten al ontslagen door FC Twente, red.) sowieso al voor de bus, dus als het niet goed gaat dan is het zijn schuld. Dit gebeurde ook bij Heracles, ik vind dat heel gek", aldus Wagenaar. 

Leon ten Voorde is het met haar eens. "We kunnen inderdaad niet alleen naar de trainers blijven wijzen", reageert hij. "Oosting is na vier wedstrijden gesneuveld, maar je kan nu echt niet zeggen dat het puur aan Van den Brom ligt dat FC Twente vier punten heeft gehaald in de laatste vijf wedstrijden. Oosting begon met een hele slechte serie, maar het zal toch niet alleen aan de trainers liggen", constateert Ten Voorde. 

Wagenaar haakt vervolgens weer in. "Dat is de reden dat ik dit zeg. Ik vind dat een technisch directeur dat niet kan zeggen, want hij legt de verantwoordelijkheid volledig bij de trainer neer. Dat terwijl hij zelf de selectie heeft samengesteld en dus blijkbaar niet zo'n goede selectie heeft samengesteld als hij zegt. Dat vind ik gewoon heel raar dat ze dat elke keer doen... hoe kan je dat nou zeggen? Een selectie is toch veel meer dan alleen een speler met goede data, het gaat toch ook om de samenstelling en hoe de karakters samenvallen?"

Leon ten Voorde neemt het vervolgens op voor de ervaren bestuurder. "Dat was aan het begin van het seizoen en ik denk dat Streuer daar ook wel een beetje spijt van heeft van die uitspraak. Maar goed, Streuer zat in the heat of the moment, in een hectische periode", besluit de verslaggever over de opvolger van Arnold Bruggink. Laatstgenoemde was ook verantwoordelijk voor de samenstelling van de huidige selectie, aangezien hij in januari nog spelers als Arno Verschueren, Taylor Booth en Naci Ünüvar naar FC Twente haalde. 

Lees meer:
0 reacties