'FC Twente geschrokken van NEC': "Het laatste uur blijft hangen"

FC Twente speelt zondag de uitwedstrijd tegen AZ. De ploeg van trainer John van den Brom speelde afgelopen weekend gelijk tegen NEC en wil die kater wegspoelen in Alkmaar.

"FC Twente heeft wel een slecht gevoel overgehouden aan die puntendeling tegen NEC. Het eerste halfuur was geweldig. Maar wat blijft hangen? Dat is met name het laatste uur, dat je gewoon minder was en ook niet het beste van jezelf hebt laten zien", ziet ook Tijmen van Wissing in De Oosttribune. "Dat zal echt nodig zijn om rechtstreeks Europees voetbal te halen."

De journalist was vrijdag op de training van FC Twente. "De stemming op de training was goed. Lammers trakteerde iedereen op een ijsje, die was jarig. Ik heb overgeslagen. Ik dacht: Laat ik afstand bewaren. Het waren raketjes en Calippo's."

Jan van Staa reageert: "Het is wel gek dat iedereen roept dat ze lekker getraind hebben. Het gaat niet om dat lekker trainen alleen. Natuurlijk is dat fijn..." Volgens Van Wissing wil FC Twente zich herpakken. "Iedereen is fris, iedereen is er weer. Ze willen zich ook herpakken. Ze zijn wel geschrokken, van NEC."

Anco Jansen snapt dat, maar wil ook niet overdrijven. "Jawel, maar we moeten ook niet overdrijven. Het eerste halfuur was echt gewoon goed. Op een gegeven moment denk ik dat je wel schrikt. Dat gaat meer om het fysieke geweld dat NEC kan leveren. Die kunnen je gewoon echt volle bak onder druk houden. Dat ben je niet gewend. Als je dat constant aanhoudt..."

"Heel veel ploegen kunnen dat niet blijven leveren, dan krijg je op een gegeven moment rustmomenten in wedstrijden en is het wat makkelijker. Maar dit voelt gewoon echt alsof je na die wedstrijd op de snelweg gefietst hebt. Dat zit er bij NEC gewoon in. Je hebt gewoon niet zoveel ploegen die constant druk naar voren blijven zetten. Je krijgt geen moment rust. Dat voel je", weet Jansen.

Lees meer:
0 reacties