'FC Twente groeit naar AZ-niveau': "Daarin twee keer zo groot"

Jan Streuer en Arnold Bruggink bij de kerstboom
Jan Streuer en Arnold Bruggink bij de kerstboom Foto: © Pro Shots

FC Twente is hard op weg om een inhaalslag te maken in de Eredivisie. De Tukkers eindigden afgelopen seizoen op een knappe derde plaats in de Eredivisie, maar dat was eigenlijk ver boven de mogelijkheden als wordt gekeken naar de salarisranglijst.

Ajax betaalde vorig seizoen maar liefst vier keer zoveel aan salarissen, maar eindigde onder FC Twente. Ook AZ gaf flink meer uit dan de Enschedeërs, die wel steeds meer richting de club uit Alkmaar kruipen. Alleen moet aangetekend worden dat Sparta Rotterdam en Ajax specifiek aangeven hoeveel ze besteden aan de selectie. De rest van de clubs vermeldt in de jaarverslagen alleen de algemene personeelskosten, dus inclusief stafleden, management en de werknemers op kantoor.

"Overigens is de voorsprong van twaalf miljoen op FC Twente geen goede weergave van de grotere mogelijkheden die AZ heeft op de spelersmarkt, aangezien AZ veel meer mensen in dienst heeft", schetst Tom Knipping op de website van Voetbal International. "De club is uitgedrukt in fulltimebanen zelfs twee keer zo groot. Er is fors geïnvesteerd in opleiden, expertise en veel jeugdspelers krijgen contracten. Vertaald naar spelersbudget voor de A-selectie is het verschil minder spectaculair."

"Vermoedelijk zal FC Twente de komende jaren naar het AZ-niveau groeien", vervolgt Knipping. "Sinds de ontsnapping aan een faillissement in 2018 deed de Enschedese club voorzichtig, ook gedwongen door de gemeente die in ruil voor financiële steun eiste dat FC Twente zuinig opereerde. Zo mocht maar een beperkt deel van het geld worden opgemaakt aan salarissen. Inmiddels zijn de afspraken aangepast, waardoor het toezicht is verdwenen. Zonder de rem van de gemeente zal een andere dynamiek ontstaan, zeker nu FC Twente mee-eet uit de goedgevulde Europese pot."

Afgelopen seizoen stegen de salarissen bij FC Twente met 5,7 miljoen euro ten opzichte van een jaar eerder. Dat komt neer op 33 procent. 

Salarisranglijst Eredivisie
1. Ajax (99,4 miljoen)
2. PSV (82,3 miljoen)
3. Feyenoord (68,2 miljoen)
4. AZ (35,2 miljoen)
5. FC Twente (22,9 miljoen)
6. FC Utrecht (22,2 miljoen)
7. NEC (13,7 miljoen)
8. FC Groningen* (13,4 miljoen)
9. SC Heerenveen (12,9 miljoen)
10. Sparta Rotterdam (12,4 miljoen)
11. Heracles Almelo (11,5 miljoen)
12. PEC Zwolle (11,4 miljoen)
13. Almere City FC (9,5 miljoen)
14. NAC Breda* (9 miljoen)
15. Willem II* (8,4 miljoen)
16. RKC Waalwijk (8 miljoen)
17. Go Ahead Eagles (7,1 miljoen)
-? Fortuna Sittard** (? miljoen)

* = Vorig seizoen in KKD
** = Jaarrekening nog niet gepresenteerd

Zet in op FC Twente tegen FC Utrecht!

FC Twente speelt zondagmiddag de uitwedstrijd tegen FC Utrecht. Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (Bonus 24+)

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
7/12
FC Utrecht
12:15
FC Twente
zo
14/12
FC Twente
14:30
Go Ahead Eagles
zo
21/12
Feyenoord
14:30
FC Twente
za
10/01
FC Twente
18:45
PEC Zwolle
zo
18/01
Heracles Almelo
14:30
FC Twente
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
4 AZ 14 4 24
5 Ajax 14 6 23
6 FC Utrecht 14 6 21
7 FC Twente 14 3 20
8 FC Groningen 14 -2 20
9 Fortuna Sittard 14 -2 18
10 Go Ahead Eagles 14 -1 17
Bekijk de hele stand