FC Twente maakt dikke transferwinst: Sem Steijn telt niet mee

Sem Steijn
Sem Steijn Foto: © Pro Shots

FC Twente heeft donderdag de jaarcijfers over het boekjaar 2024-2025 gepresenteerd. De financiële situatie bij de club uit Enschede ziet er rooskleurig uit. 

De Tukkers boekten onder meer een flinke winst op transfergebied. "De (door)verkopen van Jeffrey de Lange, Robin Pröpper, Ella Peddemors, Alfons Sampsted, Anass Salah-Eddine, Michal Sadilek, Olivia Clark en Youri Regeer dragen bij aan een positief transferresultaat, ter hoogte van 10,5 miljoen euro", laat FC Twente weten op de officiële website

Clubwatcher Leon ten Voorde ziet een opvallende naam ontbreken in het rijtje. "De miljoenentransfer van Sem Steijn naar Feyenoord komt volgend jaar op de balans", schrijft hij op de website van Tubantia. Steijn werd deze zomer voor ruim tien miljoen euro verkocht aan Feyenoord, maar de transfer wordt meegenomen in het huidige boekjaar. De transfer van Michal Sadilek naar Slavia Praag geldt dus wel voor vorig seizoen. Beide spelers werden al vroeg in de transferzomer verkocht. 

Michel Vlap (Al-Ahli SC), Carel Eiting (Omonia Nicosia) en Mitchell van Bergen (Sparta Rotterdam) werden pas dit seizoen verkocht en de miljoeneninkomsten daarvan gelden net als die van Steijn voor het huidige seizoen. 

Een nadeel is dat FC Twente het geld niet direct op de rekening krijgt. "Belangrijk aandachtspunt is en blijft de (toekomstige) kaspositie van de club, met name omdat transfersommen veelal in termijnen binnenkomen", schrijft de club. "Afhankelijk van de situatie kan dit enkele seizoenen in beslag nemen."

Zet in op FC Twente tegen SC Heerenveen!

FC Twente speelt zondagmiddag de uitwedstrijd bij SC Heerenveen. Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (Bonus 24+)

Lees meer:
0 reacties