FC Twente naar Bodø: "In Grolsch Veste was het kouder, maar..."

Sneeuw bij het stadion van Bodø/Glimt
Sneeuw bij het stadion van Bodø/Glimt Foto: © Pro Shots

FC Twente speelt donderdagavond de return in de tussenronde van de Europa League tegen Bodø/Glimt. De Tukkers verdedigen een 2-1 voorsprong in Noorwegen. Leon ten Voorde reist namens Tubantia af naar het stadje boven de poolcirkel en verdiepte zich vast in Bodø, waar gevreesd werd voor flinke kou.

"Nou, dat lijkt allemaal best mee te vallen", schrijft Ten Voorde op de website van de Tubantia. "Vier graden overdag en -1 tijdens de wedstrijd, zo laten de weersvoorspellingen zien. In De Grolsch Veste was het zondag een stuk kouder. Er is alleen één kleine maar. De weersverwachtingen voor Bodø kunnen nog wel eens eens veranderen. Per dag en zelfs per uur. Bovendien schijnt het door de wind ter plekke altijd een stuk frisser aan te voelen."

Daarnaast speelt FC Twente donderdag op kunstgras, al hoeft dat volgens Ten Voorde geen groot item te zijn. "De jongere generatie groeit ermee op en haalt doorgaans de neus op voor een ouderwets grasveld. Bovendien zijn sommige gewone velden in de Eredivisie er op dit moment zo beroerd aan toe, dat je bijna snakt naar kunstgras. In deze tijd van het jaar kun je op die plek in Noorwegen nou eenmaal geen normale grasmat onderhouden."

Bodø heeft daarnaast een kleine, maar fanatieke fansschare. Dit seizoen werden FC Porto en Besiktas al aan de zegekar gebonden in Noorwegen. "Het Aspmyra Stadion is geen La Bombonera, het intimiderende onderkomen van Boca Juniors", beseft Ten Voore. "Het biedt maar plaats aan iets meer dan achtduizend toeschouwers. FC Twente overleefde dit seizoen Old Trafford en de Griekse gekte van Olympiakos. Ook in Malmö zweepte het publiek de thuisploeg op, maar daar raakte FC Twente niet van in de war."

Ten Voorde vond Bodø daarnaast niet uitblinken in Enschede, ondanks dat de Noren met 55 procent meer balbezit hadden. "Wat is al dat rondspelen van de bal waard als je geen kansen afdwingt? Dan is er sprake van een schijnoverwicht", meent de journalist. "Bodø mist een duidelijke angel, een speler die met een individuele actie iets kan forceren. In de eerste wedstrijd tegen FC Twente leek het combineren niet meer het middel om tot iets te komen, maar het doel. FC Twente speelde een stuk directer en op de momenten dat de ploeg echt even aandrong, oogde de defensie van Bodø kwetsbaar."

Lees meer:
0 reacties