FC Twente nam 'groot risico' met Regeer: "Te laat gehandeld"

Youri Regeer zit op het gras
Youri Regeer zit op het gras Foto: © BSR Agency

FC Twente kan in de return tegen Red Bull Salzburg geen beroep doen op Youri Regeer. De rechtsback raakte afgelopen weekend geblesseerd na een beuk van Calvin Verdonk. Doordat Alfons Sampsted verkocht is aan Birmingham City heeft FC Twente momenteel geen echte rechtsback tot haar beschikking.

"Ik ben het niet helemaal eens met de Wet van Murphy", reageert clubwatcher Tijmen van Wissing in de podcast van De Oosttribune. "Die wet geldt als je gewoon pech hebt, maar Regeer is fysiek gezien simpelweg niet ingericht om profvoetbal te bedrijven in 34 wedstrijden. En zeker niet met Europese wedstrijden erbij. Dat is vorig jaar gebleken, dus het komt niet als een verrassing. Dat ze hier bang voor waren werd al gedeeld in het Technisch Hart van FC Twente, dus hebben dezelfde gedachtegang als ondergetekende."

Volgens de clubwatcher is Regeer vaker uit de roulatie. "Het is een sympathieke jongen, maar vorige week ging hij al zo'n duel aan dat je dacht: blijf nou in ieder geval wat slimmer en uit zo'n duel. Bij een hoge bal aan de zijkant en daarna had hij last van zijn ribben. En in dat geval met Calvin Verdonk. Regeer heeft ontegenzeggelijk last, want hij laat zich echt niet wisselen. Maar het is te vaak dat hij bij dit soort situaties betrokken is", aldus Van Wissing, die FC Twente ook aanrekent dat er momenteel geen back-up voor Regeer is.

"Het is niet een man van graniet en dus heeft FC Twente hier wel een risico genomen door alleen met Regeer deze tweestrijd met Salzburg aan te gaan", beseft hij. "Sampsted is van de laatste weken met Birmingham, die is fysiek en mentaal ook niet meer in staat om die wedstrijd te spelen. Die was bang dat hij geblesseerd zou raken. FC Twente heeft een risico genomen en pech kan je het niet noemen, vind ik."

Sampsted was ook geen optie meer om te spelen tegen Red Bull Salzburg. "Dat is ook zeker niet wenselijk, dus ze hebben hier een misrekening gehad", meent Van Wissing. "Ze hebben gewoon te laat gehandeld. Het is ook niet gemakkelijk, daarom vind ik ook niet dat je Sampsted na dit tweeluik had moeten verkopen. Maar je kan niet ongestraft met Regeer zoveel wedstrijden aanvliegen, denk ik", aldus Van Wissing, die weet dat linkspoot Anass Salah-Eddine dinsdagavond als rechtsback zal starten. "Maar Salah-Eddine of Sampsted is ook geen verschil van dag en nacht."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
21/12
Feyenoord
14:30
FC Twente
za
10/01
FC Twente
18:45
PEC Zwolle
zo
18/01
Heracles Almelo
14:30
FC Twente
za
24/01
FC Twente
21:00
Excelsior
vr
30/01
NAC Breda
20:00
FC Twente
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
4 NEC Nijmegen 16 14 28
5 FC Groningen 16 3 26
6 AZ 15 4 25
7 FC Twente 16 5 24
8 FC Utrecht 16 6 23
9 SC Heerenveen 16 0 20
10 Sparta Rotterdam 16 -14 20
Bekijk de hele stand