FC Twente wijzigt deal met Heracles: "Dat geldt bij Ruud Nijstad"

Ruud Nijstad in een uitwedstrijd van FC Twente
Ruud Nijstad in een uitwedstrijd van FC Twente Foto: © Pro Shots

Dominique Scholten is achter de schermen druk bezig met de toekomstplannen bij FC Twente. De algemeen directeur, die de capaciteit van stadion De Grolsch Veste dolgraag verder wil uitbreiden, is qua jeugdopleiding niet ontevreden over de samenwerking met Heracles Almelo. 

Hij wijst daarbij vooral naar het achterland. "AZ zit in een regio met miljoenen mensen, hier is de vijver om uit te vissen kleiner", legt hij uit in in een interview op de website van VI. "Onze samenwerking loopt meer dan prima, de doorstroming is uitstekend. Terecht is wel de vraag: hoe doe je dat met de financiën? Het verdienmodel moest interessanter worden gemaakt om het vol te houden", aldus Scholten. 

Beide clubs hebben daarom nieuwe afspraken gemaakt, terwijl de samenwerking is verlengd tot 2035. "Transfersommen worden niet fiftyfifty verdeeld", verklapt de bestuurder. "Ik kan niet ingaan op details, maar het komt erop neer dat bij een transfer het grootste deel naar de club gaat waar de speler op dat moment onder contract staat, als ware het een speler uit een eigen academie" vervolgt Scholten. 

"Daardoor krijgen we meer grip op de situatie. Heracles ook trouwens", benadrukt hij. "Voorbeeld: als Sem Scheperman wordt verkocht, heeft Heracles by far het grootste aandeel. Voor ons geldt dat bij Ruud Nijstad weer", aldus Scholten, die ook weer aan wil haken in de Keuken Kampioen Divisie. "De Onder-21-competitie is niet ideaal voor jongens die net niet bij het eerste elftal aanhaken. Daarom willen we promoveren naar de Tweede Divisie. Dat is in de nieuwe afspraken met Heracles opgeschreven", besluit de opvolger van Paul van der Kraan. 

Lees meer:
0 reacties