Geen kampioensster boven logo van FC Twente, wel lonkt primeur

Het shirt van FC Twente, met kampioensembleem
Het shirt van FC Twente, met kampioensembleem Foto: © BSR Agency

In navolging van de mannenteams krijgen straks ook de vrouwen bij tien kampioenschappen mogelijk een ster op het shirt. Het competitiebestuur betaald voetbal, dat bestaat uit de directeur betaald voetbal van de KNVB, de directeur van de Eredivisie CV en de directeur van de Coöperatie Eerste Divisie, heeft een voorstel voor eigen kampioenssterren bij de vrouwenteams ingediend voor de komende vergadering betaald voetbal op 19 juni.

"Omdat de competities voor mannen- en vrouwenvoetbal hun eigen historie kennen, waarin verschillende hoofdrolspelers hebben bijgedragen aan de successen van hun bvo’s, worden landstitels behaald bij de mannen en de vrouwen niet bij elkaar opgeteld", zo klinkt het. De voorgestelde regeling houdt in dat de eerste mannen- en vrouwenelftallen strijden om eigen kampioenssterren. Dit betekent dat kampioenssterren die behaald zijn door het eerste mannenelftal, uitsluitend worden gedragen op wedstrijdkleding van het eerste mannenelftal. 

Hetzelfde geldt voor de kampioenssterren die worden behaald door het eerste vrouwenelftal. Voor de seizoenen 2025/’26 en 2026/’27 wordt hier nog wel dispensatie voor verleend, omdat de wedstrijdkleding voor deze seizoenen reeds in productie is. Het betekent dat Ajax Vrouwen, PSV Vrouwen en Feyenoord Vrouwen na het seizoen 2026/'27 niet meer met de sterren van de mannenploeg op de borst mogen spelen. 

Ook betekent het dat de mannen van FC Twente definitief geen ster boven de borst krijgen. De club uit Enschede had met de oude regeling recht op een ster, aangezien de negen titels van de vrouwentak en de landstitel samengevoegd hadden kunnen worden. FC Twente weigerde dit afgelopen zomer.

Wel lonkt er met de nieuwe regeling een primeur voor FC Twente. De Tukkers hebben momenteel negen landstitels en kunnen dit seizoen voor de tiende keer kampioen worden.

Bij de mannenelftallen wordt gerekend vanaf het seizoen 1897/1898, omdat er vanaf dat seizoen sprake was van een officieel landskampioenschap in een door de KNVB georganiseerde competitie op het hoogste niveau. Ajax behaalde de meeste landstitels (36) en speelt daarom met drie sterren. Bij de vrouwen wordt gerekend vanaf het seizoen 1973/1974. Ook behaalde landskampioenschappen ten tijde van de organisatie van de Women's BeNe League (van 2012 tot 2015) worden bij de vrouwen meegeteld.

Lees meer:
0 reacties