'Heracles profiteert van transfer Rots: Dit staat FC Twente af'

Mats Rots
Mats Rots Foto: © MTB-Photo

FC Twente heeft afscheid genomen van Mats Rots, die voor een recordbedrag naar TSG Hoffenheim is vertrokken. De club uit Enschede ontvangt in totaal zestien miljoen euro, maar krijgt dat bedrag niet letterlijk op de rekening gestort.

Clubwatcher Leon ten Voorde laat weten dat FC Twente nog een aardig bedrag moet afstaan. "Bij dit soort grote deals gaat er gemiddeld tussen de 15 en 30 procent af van het totale bedrag", schrijft hij op de website van de Tubantia. "Denk daarbij aan betalingen aan zaakwaarnemer(s), de speler zelf, de solidariteitsbijdrage aan voormalige clubs en afgesproken doorverkooppercentages."

Een doorverkooppercentage is in dit geval niet van toepassing, omdat Rots een zelfopgeleide speler is. De linksback maakte echter deel uit van de gezamenlijke jeugdopleiding van FC Twente en Heracles Almelo en speelde ook nog een half jaar op huurbasis bij de Almeloërs. Heracles Almelo zou in eerste instantie een aanzienlijk percentage van de transfer krijgen, maar dat is nu niet meer het geval. 

"Tot aan november vorig jaar was het zo dat de andere club een fikse hap uit het transferbedrag kreeg, maar op aandringen van FC Twente zijn er nieuwe afspraken gemaakt. De verkopende partij profiteert nu het meest van een transfer. Dat neemt niet weg dat Heracles meedeelt", aldus Ten Voorde, die op X liet weten dat het om ongeveer tien procent van de transfersom gaat. 

FC Twente raakt in totaal dus waarschijnlijk wel zo'n twintig tot 25 procent kwijt, wat neer zou komen op een bedrag tussen drie en vier miljoen euro. De overige ruim twaalf miljoen euro kan FC Twente wel gebruiken, al wordt het ook in termijnen betaald. "FC Twente kan het overgrote deel van de miljoenen voor Rots herinvesteren in de selectie voor komend seizoen, al wordt er ook een deel gereserveerd voor andere strategische projecten. Denk aan de realisatie van het nieuwe trainingscomplex, het afbetalen van schulden en de uitbreiding van stadion De Grolsch Veste", besluit Ten Voorde. 

Lees meer:
0 reacties