"Ik had het geluk dat ik van FC Twente die mogelijkheid kreeg"

Patrick Busby
Patrick Busby Foto: © Orange Pictures

FC Volendam gaat vrijdagavond op bezoek bij FC Eindhoven en Patrick Busby heeft het uitstekend naar zijn zin bij de koploper van de Keuken Kampioen Divisie. De technisch directeur laat weten dat hij al snel kon aarden bij zijn nieuwe werkgever. 

"Dat ging eigenlijk vrij soepel, omdat ik het geluk had dat ik van FC Twente, waar ik hoofd scouting was, de mogelijkheid kreeg eerder bij FC Volendam mee te kijken", vertelt hij op de website van de Telegraaf. "Bovendien maakten Arnold Mühren en Wim Kwakman, die ik allebei nog ken uit mijn Ajax-tijd, de weg voor me vrij", vervolgt de bestuurder, die tevreden is over de selectie van FC Volendam. 

"Om bovenin mee te draaien hadden we mijns inziens behoefte aan ervaring, lengte, scorend vermogen en voorzetten", blikt hij terug. "Het vorige bestuur gaf me een spelersbudget van 2 miljoen euro, terwijl we met alle lopende contracten al op 3 miljoen euro zaten. Luke Le Roux was daarbij een hoofdpijndossier, omdat hij als niet-EU-speler al één vierde verdiende van het bedrag waarmee ze mij het seizoen in wilden sturen. Daardoor was het flink snijden. Dat was niet makkelijk, maar nadat dat lukte, kwam het bij het aantrekken van nieuwe spelers van pas dat ik dertig jaar scout ben geweest", aldus Busby.

Trainer Rick Kruys is ook tevreden over zijn spelersmateriaal. "We hebben met Henk Veerman en Robert Mühren spelers die makkelijk scoren en ook Alex Plat pikt zijn goaltjes mee", legt hij uit. "Maar we hebben met Brandley Kuwas en Bilal Ould-Chikh ook aangevers. En Jamie Jacobs is een loper vanuit het middenveld. Het belangrijkste was om er een geheel van te maken", aldus Kruys. 

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
18/01
Heracles Almelo
14:30
FC Twente
za
24/01
FC Twente
21:00
Excelsior
vr
30/01
NAC Breda
20:00
FC Twente
za
7/02
FC Twente
20:00
SC Heerenveen
zo
15/02
Telstar
14:30
FC Twente
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
4 NEC Nijmegen 17 14 29
5 AZ 17 4 28
6 FC Groningen 18 3 28
7 FC Twente 18 5 26
8 Sparta Rotterdam 18 -11 26
9 SC Heerenveen 18 3 24
10 FC Utrecht 17 5 23
Bekijk de hele stand