Immobile scoorde al in Veste: "Moeten rekening met hem houden"

Ciro Immobile
Ciro Immobile Foto: © BSR Agency

Besiktas heeft met Rafa Silva en Ciro Immobile meerdere sterren in haar elftal. Aan de Tukkers de taak om deze doorgwinterde routiniers in toom te houden. 

"Besiktas is dit seizoen attractiever voetbal met veel balbezit gaan spelen. Het gemiddelde balbezit per wedstrijd is van 54,9% (vorig seizoen), gestegen naar 57,9% (hoogste van de competitie)", opent Stan Spoel bij Voetbal International.

Toen Ciro Immobile nog spits was van Lazio Roma, scoorde hij al een keer in de Grolsch Veste. Bij de Turken is hij een meevoetballende spits. "Dat Immobile als spits bij de opbouw betrokken is, mag overigens geen incident genoemd worden. De aanvaller bemoeit zich vaak al in de eerste fase van de opbouw door ver uit te zakken. Daarmee voegt hij zich vaak op het middenveld."

Dat is onder Solskjaer in zijn eerste twee duels onveranderd. De Italiaan zakt ook onder de Noorse trainer vaak uit om een extra optie te zijn", weet Spoel. "Wel heeft Solskjaer de manier van opbouwen subtiel aangepast. Waar Van Bronckhorst vooral vanuit een 4-3-3 met de punt naar achteren opbouwde (en later pas een tweede controleur liet uitzakken), speelt de ex Manchester United-trainer met twee controleurs."

Dat lijkt overzichtelijker, maar Immobile maakt gretig gebruik van zijn bewegingsvrijheid. "Alleen moet FC Twente dus ook rekening houden met Immobile. Hij wisselt regelmatig van positie met een van de middenvelders. Hiermee probeert hij de centrale verdedigers van de tegenstanders voor een keuze te stellen."

"Idealiter is de afstemming tussen de verdedigers en de middenvelders dusdanig goed, dat zij spelers aan elkaar kunnen overgeven zonder dat dit problemen oplevert", weet Spoel. Hierin schuilt in het verdedigen een uitdaging voor de Tukkers."

Lees meer:
0 reacties