Jansen wijst naar FC Twente-talenten: "Dan moeten ze dat krijgen"

Michel Jansen langs de lijn bij DETO
Michel Jansen langs de lijn bij DETO Foto: © MTB-Photo

FC Twente gaf in de voorbij jaren steeds meer jeugdspelers de kans, maar weinig spelers braken echt door in het eerste elftal. Voormalig hoofd opleidingen Michel Jansen vindt het geen noodzaak dat er een aantal FC Twente-spelers uit plaatsen als Denekamp, Vriezenveen of Goor komen. 

"Alles valt of staat met prestaties", schetst Jansen aan tafel bij 1Twente Voetbaltijd. "Als jonge jongens niet goed genoeg zijn, dan is het ook gewoon heel simpel. Dat is ook gewoon de wereld. Maar als ze wel goed genoeg zijn, dan moeten ze ook een podium krijgen. Dat heb ik met name in die echte succesperiode van FC Twente niet echt gezien. Toen was het ook lastig om erbij te komen. Een jongen als Joey Pelupessy zat er nog enigszins tegenaan."

Voormalig spelersmakelaar René Wagelaar zag in die jaren rond de landstitel ook weinig doorstroming vanuit de jeugd. "Maar ze hadden wel een paar goede talenten, maar zelfs die kwamen niet door. Want alles werd opgehaald uit het buitenland. Dus de jeugd werd niet gezien", aldus Wagelaar.

"Dat is jammer, maar hoe hoger het niveau hoe moeilijker het is om aan te sluiten", vult Jansen aan. "Maar die ene zit er altijd. Dat was eigenlijk wat je wel miste", besluit hij. 

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
10/08
PEC Zwolle
12:15
FC Twente
zo
17/08
FC Twente
14:30
PSV
zo
24/08
SC Heerenveen
12:15
FC Twente
za
30/08
Excelsior
21:00
FC Twente
za
13/09
FC Twente
21:00
NAC Breda
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
2 AZ 0 0 0
3 Excelsior 0 0 0
4 FC Groningen 0 0 0
5 FC Twente 0 0 0
6 FC Utrecht 0 0 0
7 FC Volendam 0 0 0
8 Feyenoord 0 0 0
Bekijk de hele stand