"Je moet Younes Taha niet op z'n kop geven, dat werkt averechts"

Younes Taha kon FC Groningen afgelopen weekend de zege bezorgen tegen PSV, maar de huurling van FC Twente miste de nodige opgelegde kansen. Taha gaf later aan te veel na te denken als hij alleen voor de keeper komt.
"Te veel nadenken is een probleem, omdat de focus intern komt te liggen in plaats van op de taak", analyseert sport- en prestatiepsycholoog Renate Hensen in het Dagblad van het Noorden. "Op dat moment is een speler bezig met zichzelf, terwijl hij juist moet reageren op wat er vóór hem gebeurt. De opties die hij heeft, zou hij al eerder kunnen afwegen. Als hij op de keeper afkomt, moet hij in feite al weten wat zijn mogelijkheden zijn, omdat hij er op getraind heeft en de kwaliteiten bezit om die acties uit te voeren."
Volgens Hensen kan Taha bij een volgende kans iets anders doen. "Hij zou vooraf duidelijk kunnen hebben wat zijn taak is in zo'n situatie", beschrijft ze. "Als dat helder is, verschuift de focus automatisch naar externe factoren, zoals de positie en het gedrag van de keeper. Dan weet hij wat hij vervolgens kan doen om de taak uit te voeren die past bij de situatie, in plaats van te blijven hangen in twijfels."
Taha kan zich daar nog in verbeteren. "Deze mentale kant van de sport is zeker trainbaar", meent Hensen. "Het begint bij een goede voorbereiding. Hoe weet je wat je kan doen als je op de keeper afkomt? Dat kan op twee manieren: door situaties zo realistisch mogelijk na te bootsen op trainingen én door te visualiseren", aldus de psycholoog, die ook een taak weggelegd ziet voor trainer Dick Lukkien.
"Lukkien moet hem zeker niet op z'n kop geven. Dat werkt meestal averechts", aldus Hensen. "Wat hij wel kan doen, is samen met Taha de situatie analyseren en alle opties die hij had langsgaan. Vervolgens kan hij benoemen waar de kwaliteiten van Taha liggen en waar nog winst te behalen valt. Op die manier kan Taha leren van de fouten, zonder dat er sprake is van verwijten. Deze punten kunnen dan worden meegenomen naar volgende wedstrijden en trainingen."
Zet in op FC Twente tegen FC Utrecht!
FC Twente speelt zondag de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (Bonus 24+)

FC Utrecht gewaarschuwd: "Dan gaan ze er hard af tegen FC Twente"

"Erik ten Hag had liever iemand anders naar voren geschoven"

Van den Brom: "Ik ben blij dat we nu weer van hem kunnen genieten"

FC Twente ontvangt FC Utrecht: BetMGM pakt uit met fraaie odds

Jans ziet kracht van FC Twente: "Daar moeten we wat op vinden"

FC Twente-verwachtingen getemperd: "Die plek zou al top zijn"

Van Wissing stellig: "Dit jaar móét het gebeuren voor FC Twente"

El Karouani eerlijk: "FC Twente is dat eerder gaan doen dan wij"

Van Rooij eerlijk: "Overweeg om naar de bekerfinale toe te gaan"

FC Twente ontvangt FC Utrecht: "Het is geen gemakkelijke opgave"

John van den Brom opgelucht: "Al die vragen vond ik vervelend"

Pröpper basis? "Dan moet je contractverlenging Van den Brom intrekken"

Nijstad weer centraal achterin? "Gaan kijken hoe we dat gaan doen"

"FC Twente had die tweede plek eigenlijk al binnen moeten hebben"

Karim El Ahmadi: "Wie het meest heeft laten liggen? FC Twente"

Derksen over oud-speler FC Twente: "Denkt er onderuit te komen"

Ron Jans eerlijk: "We hebben echt een heel vervelende week"

Van den Brom: "FC Utrecht heeft er een aantal spelers bijgehaald"

Groenewald trots: "Het profvoetbal begint nu pas echt voor mij"

FC Twente-aanvaller tekent eerste contract: "Heel groot talent"

Van der Leegte doet boekje open: "Dat zijn echt drie mafkezen"

FC Twente krijgt slecht nieuws in strijd om Europese tickets

Hlynsson scoort aan lopende band: "Ten Hag geeft me wat tips"

Van den Brom: "Hoe er over hem is gepraat, verdient hij niet"

FC Utrecht heeft drietal terug voor uitwedstrijd tegen FC Twente

Driessen wijst naar FC Twente: "Zo'n val is historisch bepaald"

FC Utrecht mist aanvaller: "Hersteltraject van meerdere maanden"

FC Twente hoopt op financiële steun van fans: "Word Grondlegger"

Ten Voorde doet onthulling: "Ik weet dat Ten Hag daar gek van is"

Brama: "Hij belde me om te vragen of ik bleef bij FC Twente"

FC Utrecht gewaarschuwd: "Dan gaan ze er hard af tegen FC Twente"

Van den Brom: "Ik ben blij dat we nu weer van hem kunnen genieten"

Jans ziet kracht van FC Twente: "Daar moeten we wat op vinden"

FC Twente-verwachtingen getemperd: "Die plek zou al top zijn"

Van Wissing stellig: "Dit jaar móét het gebeuren voor FC Twente"

El Karouani eerlijk: "FC Twente is dat eerder gaan doen dan wij"







