Joseph Oosting in bescherming genomen: "Dat slaat nergens op"

Joseph Oosting in De Grolsch Veste
Joseph Oosting in De Grolsch Veste Foto: © Pro Shots

Peter van der Veen, coach van Nederland Onder 19, volgde met Joseph Oosting de UEFA Pro cursus. Hij zag een vastberaden en hardwerkende trainer. 

Oosting kreeg drie afwijzingen voordat hij mee mocht doen. "Joseph ken ik vrij goed. Hij was altijd goed voorbereid op de cursus en had een goed idee over hoe hij wilde voetballen", opent van Veen bij Twente Insite. "Hij was echt een mensenmens, dat stond centraal. Hij houdt van een fijne sfeer om in te werken.”

"In die cursus gaat het vooral om de dingen eromheen: pers, media, aandeelhouders. Hoe ga je daarmee om? Hoe manage je je staf? Aan dat soort dingen hebben wij ontzettend veel", vervolgt hij. "Het trainersvak is enorm breed aan het worden. Dat slaat nergens op. Er zijn altijd wel zes, zeven podcasts die ergens wat van vinden en op tv wordt alles zo extreem uitgelicht, dat je als coach echt onder een vergrootglas ligt. Joseph heeft zeker een hele grote job wat dat betreft."

Van der Veen ziet Oosting sterk presteren: "Ik weet hoe hij het spel ziet. Hij wisselt altijd aanvallend, vind ik. Met FC Twente speelt hij in kleine ruimtes, want ze dringen de tegenstander vaak terug. Agressief aflopen, hoge druk. Spitsen hoeven vaak maar één sprint te trekken; daarna proberen ze de bal te dwingen naar een gebied waar ze hem kunnen afpakken."

Van der Veen komt wel eens in Enschede om Lucas Vennegoor of Hesselink te begeleiden. In Enschede ziet hij een goede sfeer. "Als ik langskom, hangt daar altijd een hele goede sfeer. Ik weet dat Joseph daarvan houdt. Dat creëert hij met zijn staf."

Lees meer:
0 reacties