Kluivert bondscoach Indonesië: "Je zou het andersom verwachten"
Marciano Vink had het logischer gevonden als niet Patrick Kluivert, maar Alex Pastoor de bondscoach van Indonesië zou worden. De voormalig topspits lijkt Pastoor én Danny Landzaat mee te nemen als assistenten.
De aanstelling van Kluivert wordt door velen gezien als een verrassing. "Kluivert heeft heel veel verschillende functies gehad in de voetballerij, maar het laatste wat ik begreep was dat hij het juist heel goed deed met Adana Demirspor", begint Vink in Voetbalpraat van ESPN. "Hij speelde heel leuk aanvallend voetbal, waarna hij plotseling werd ontslagen.” De tijd van Kluivert in Turkije duurde slechts een klein halfjaar.
Het verbaast Vink wel dat Kluivert de eindverantwoordelijke wordt. "Je zou het toch eerder andersom verwachten? Pastoor als hoofdtrainer en dan Landzaat en Kluivert als zijn assistenten", oppert de analist. Kees Luijckx denkt wel te weten waarom. "Het heeft veel meer aantrekkingskracht als je Kluivert bondscoach maakt. Kluivert is het uithangbord, Pastoor en Landzaat de vakmensen", legt hij uit. "Lijkt mij een prima constructie.”