"Lagerbielke vloog Max Bruns hartstochtelijk in de armen, mooi"

Gustaf Lagerbielke en Max Bruns
Gustaf Lagerbielke en Max Bruns Foto: © BSR Agency

FC Twente sleepte donderdag drie punten uit het vuur op bezoek bij Malmö FF. Mede dankzij twee benutte penalty's wonnen de Tukkers met 3-2. Sem Steijn mocht de eerste keer aanleggen vanaf elf meter, maar bij de tweede strafschop stond Ricky van Wolfswinkel plots achter de bal.

De spits pakte direct de bal bij de tweede penalty. "Dat is ook gek, want normaal gesproken als iemand de eerste penalty binnenschiet, neemt 'ie de tweede ook", merkt clubwatcher Leon ten Voorde op in De Ballen Verstand. "Ik vroeg Van Wolfswinkel daarnaar en hij zei: Hallo, ik beslis, ik ben de eerste penaltynemer. Maar hij had gemist tegen Olympiakos. Daarna heeft Steijn in de competitie 'm erin geschoten. En hij schiet de eerste nu binnen, dan verwacht je niet dat van Wolfswinkel... Hij zei: Ik heb Sem er pasgeleden eentje geschonken, tegen Willem II. Nu was het mijn beurt."

FC Twente kwam in Zweden op een 3-1 voorsprong via Gustaf Lagerbielke. "Weer uit een standaardsituatie. Er zijn vijf goals gevallen, maar eigenlijk was het een wedstrijd zonder al teveel kansen. Terwijl je je nooit verveelde", zegt Ten Voorde, die zag dat Max Bruns goed de fout in ging bij de tweede Zweedse goal. "Bij de 3-1 denk je: Kat in het bakkie. Dan wordt het 3-2, door een ongelooflijke fout van Bruns. Ook de keeper, een beetje weifelend... Het is heel schlemielig. Bruns mag na tijden weer meedoen en die gaat dan zo in de fout. Dan ga je door de grond. Vorig jaar bij PSV, in de 95e minuut, tegengoal."

"En je denkt nu: 3-2, Malmö ging stormen, het publiek ging erachter staan. Ze speelden naar de fanatieke harde kern. Dan denk je wel van: Gaan ze dit nog wel overleven? Je kreeg corners tegen, aanvallen tegen. Maar achteraf hebben ze niet zoveel kansen meer gehad. Twente heeft goed verdedigd. En dan moeten we Bruns ook een compliment geven, want je gaat door de grond, maar daarna heeft hij zich kranig verweerd. Daar heb ik wel respect voor", zegt Ten Voorde. "Het was ook wel heel mooi om te zien, bij het laatste fluitsignaal, zijn maatje in het centrum, Lagerbielke, ging echt... Voor hem als Zweed was het echt speciaal, allemaal familie op de tribune. Hij vloog Max Bruns hartstochtelijk in de armen, dat vond ik mooi om te zien."

Lees meer:
0 reacties