Lazio-speler haalt uit na racisme-moment: "Hij koos om niets te doen"

Loum Tchaouna meent racistisch bejegend te zijn door de Twente-fans
Loum Tchaouna meent racistisch bejegend te zijn door de Twente-fans Foto: © BSR Agency

FC Twente verloor eind oktober in eigen huis van Lazio. Het werd 0-2 voor de Italiaanse club, maar na de wedstrijd ging het vooral over de racistische geluiden die werden gemaakt vanaf de tribunes van de Grolsch Veste. Lazio-speler Loum Tchaouna hoorde apengeluiden, wat hem zeer raakte tijdens de wedstrijd. Na een aantal weken doet de aanvaller opnieuw zijn verhaal.

"We scoren het tweede doelpunt", begint de Lazio-speler bij So Foot. "Ik ben in de euforie van het doelpunt, dus ik feliciteer mijn teamgenoot. En dan hoor ik de apengeluiden. Ik begrijp het niet. Ik draai me om. Ik zie mensen die middelvingers naar me opsteken, enzovoort." De aanvaller liep gelijk naar de arbiter, om te vragen of hij ook de geluiden had gehoord. "De scheidsrechter is heel dicht bij mij. Ik ga naar hem toe. Ik vraag: 'Heeft u het gehoord?'

"Hij zegt: 'Ja, maar we gaan door.' Ik zeg: 'Hoezo, we gaan door? De bal is uit, u hebt het gehoord, en u doet niets?' Ik dacht dat het niet mogelijk was", vervolgt Tchaouna. "Dus ik begin een beetje op te winden. Ik spreek met wat meer volume en vraag opnieuw: 'Jullie hebben het gehoord en willen niets doen?' Mijn medespelers zeggen tegen me dat ik moet kalmeren, maar ze begrijpen het niet, omdat ze de racistische geluiden niet gehoord hebben. Dat de scheidsrechter niets zegt…"

Tchaouna vindt het erg dat de scheidsrechter geen actie ondernam. "Hij had kunnen ingrijpen, met de vierde official kunnen praten, de wedstrijddelegatie kunnen aanspreken, en iets kunnen doen... Maar hij koos ervoor om niets te doen…", aldus Lazio-aanvaller Tchaouna.

Lees meer:
0 reacties