Leon ten Voorde 'door het stof': "Hij is wel een optie voor mij"

Leon ten Voorde
Leon ten Voorde Foto: © Pro Shots

Leon ten Voorde is teruggekomen op een uitspraak over Daouda Weidmann. De clubwatcher van FC Twente was uiterst kritisch op de middenvelder na de Europa League-wedstrijd tegen Ferencvaros, maar vindt dat de Fransman nu toch een kans moet krijgen.

"Ik ga ook lichtelijk door het stof, want vrijdag zat ik misschien iets teveel in de hoge ademhaling en frustratie over Weidmann", begint Ten Voorde in de podcast De Ballen Verstand. "Ik zei toen ook: gaat het kwartje ooit nog vallen? Maar die jongen kan zo goed voetballen, dat heb ik ook altijd gezegd. Afgelopen zondag in Genk stond hij in de basis in plaats van Van den Belt. Moet je daar iets achter zoeken? Ik denk het wel."

"Van den Brom wilde wel iets anders zien, omdat we met z'n allen wel hebben geconstateerd dat het middenveld wel heel veel van hetzelfde is", vervolgt Ten Voorde. "Het is vlak en weinig dynamisch. Daar moet eigenlijk wel een middenvelder bij. Maar in potentie hebben ze die wel in huis met Weidmann. Maar zondag kreeg hij de kans en toen zag ik alle kanten van Weidmann. Hij had echt een paar geweldige momenten. Van den Brom noemde dat 'de wow-factor'. Dat vond ik mooi omschreven."

Toch zag Ten Voorde ook de keerzijde van Weidmann. "Hij had ook een paar keer momenten met balverlies en dan denk je: hoe kun je op die plek daar de bal verspelen? Heel nonchalant, maar ik vond wel dat hij wat toevoegde aan het spel. Dus hij is wel een optie voor mij", aldus de journalist. "Zeker tegen bepaalde tegenstanders, zoals donderdag, als je er vanuit gaat dat FC Twente de bovenliggende partij is. Dan moet je wat creëren en dat kan hij."

Ten Voorde ziet de Fransman niet alle duels spelen. "Misschien is hij in grotere wedstrijden zoals bij SC Heerenveen zondag. Die ploeg zit lekker in z'n vel en dan kies je misschien voor iets meer controle met Van den Belt. Die viel nog in en daar was ik best wel tevreden over", besluit hij.

Zet in op FC Twente tegen SC Heerenveen!

FC Twente speelt zondagmiddag de uitwedstrijd bij SC Heerenveen. Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (Bonus 24+)

Lees meer:
0 reacties