Leon ten Voorde: "Er was toen een bepaalde jaloezie bij FC Twente"

Leon ten Voorde
Leon ten Voorde Foto: © Pro Shots

FC Twente zit de laatste jaren enorm in de lift. De club leeft en presteert ook goed in de Nederlandse competitie. Hoe anders was dat in 2018, toen de Tukkers uit de Eredivisie degradeerden na een 5-0 nederlaag op bezoek bij Vitesse.

"Daar waren wij allebei bij", reageert Fardau Wagelaar in de podcast Dicht op Vitesse van De Gelderlander. "We hebben Theo Janssen toen nog gesproken, die toen ook dubbele gevoelens had. Dat FC Twente daar kon degraderen, dat vond hij ook verschrikkelijk. En het gebeurde ook. 5-0, kansloze missie. Maar uiteindelijk heeft het de club niet alleen maar slechte dingen gebracht."

"De degradatie was eigenlijk al een feit", reageert Leon ten Voorde. "Het was pijnlijk, want het gebeurde bij Vitesse. Die werden toch altijd als een club gezien waar FC Twente mee moest strijden en er was ook een bepaalde jaloezie toen het met Vitesse heel goed ging en bij FC Twente wat minder. Er kwamen ook goede spelers naar Vitesse en FC Twente won niet al te vaak in Arnhem."

"Dat was er ook wel een beetje. En de Vitesse-supporters hadden dat doekje: 'Het is maar een spelletje'. Dat hebben ze later wel teruggekregen van de FC Twente-supporters. Karma is in het voetbal een... Die boemerang krijg je altijd terug. Dat herinner ik me wel. Maar het was een degradatie in stijl: daar met 5-0 verliezen. Dat kon er nog wel bij, in een rampzalig seizoen", aldus Ten Voorde.

Lees meer:
0 reacties