Man die FC Twente redde, wordt staatssecretaris van Financiën

Het logo van FC Twente op een stoel in De Grolsch Veste
Het logo van FC Twente op een stoel in De Grolsch Veste Foto: © BSR Agency

Eelco Eerenberg wordt namens D66 de nieuwe staatssecretaris van Financiën, zo werd donderdag bekend. De 41-jarige Eerenberg begon zijn politieke carrière in Enschede en was nauw betrokken bij de redding van FC Twente.

Eerenberg was vanaf 2014 vijf jaar wethouder en locoburgemeester. Hij zal voor altijd verbonden zijn aan FC Twente. Als wethouder was hij nauw betrokken bij het reddingsplan van FC Twente, dat op dat moment aan de rand van de financiële afgrond stond. "Mede door de inzet van Eerenberg werd een garantstelling van ruim 25 miljoen euro door de gemeente Enschede goedgekeurd. Daarmee werd FC Twente gered van een faillissement", schrijft RTV Oost.

Eerenberg is nu nog wethouder in Utrecht, waar hij onder meer ruimtelijke ontwikkeling, onderwijs en volksgezondheid in zijn portefeuille heeft. Nu wordt hij dus staatssecretaris. Aanvankelijk was Nathalie van Berkel de beoogde nieuwe staatssecretaris van Financiën. Daar zag zij vanaf, nadat onjuistheden in haar cv werden ontdekt. Van Berkel verlaat ook de Tweede Kamer.

Lees meer:
0 reacties