Max Bruns krijgt kritiek: "Dit soort fouten overkomt hem te vaak"

Max Bruns aan de bal
Max Bruns aan de bal Foto: © Pro Shots

FC Twente wist donderdagavond in eigen huis na verlenging af te rekenen met NEC. Er leek lange tijd niets aan de hand voor de Tukkers, tot de rode kaart van Alec Van Hoorenbeeck.

Volgens clubwatcher Leon ten Voorde gaf een andere FC Twente-speler aanleiding voor die rode kaart vlak voor rust. "Van het kansloze NEC werd helemaal niets vernomen. Maar toen was daar dat ene, fatale moment drie minuten voor rust, dat de hele wedstrijd op de kop zette", schrijft Ten Voorde op de website van de Tubantia. "Na een enorme fout van Max Bruns liep de tot aan die overtreding goed spelende Alec Van Hoorenbeeck Sontje Hansen van de sokken, waardoor hij met een rode kaart kon vertrekken."

"Van Hoorenbeeck had de aanvaller van NEC moeten laten lopen, of naar de buitenkant moeten duwen", vervolgt de journalist. "Maar de eerste onhandigheid begon natuurlijk bij Bruns, die dit soort fouten te vaak overkomt. Oosting reageerde in de rust. Hij bracht met Gustaf Lagerbielke een nieuwe centrumverdediger en zette Sadilek op de plek van Kuipers. Het vervelende voor FC Twente was dat het ondanks al die aanpassingen meteen misging."

NEC kwam al snel op 1-1 en wist daarna zelfs de 1-2 te maken. Na een fout van Vito van Crooij kon Sem Steijn uiteindelijk de 2-2 maken en in verlenging tekende Younes Taha met een man minder zelfs voor de 3-2. "FC Twente verdedigde met hand en tand, vol overgave en hield met geluk en de steun van het publiek stand. En wat te denken van het optreden van de koele 38-jarige doelman Tyton, die iedereen bij NEC gek maakte, maar zelf de rust zelve was. FC Twente leverde een prachtige teamprestatie op een ouderwetse Hel van Enschede avond", aldus Ten Voorde. 

Lees meer:
0 reacties