Mees Hilgers onthult opvallende doelstelling: "Hem inhalen"

Mees Hilgers in De Grolsch Veste
Mees Hilgers in De Grolsch Veste Foto: © Pro Shots

Sinds Mees Hilgers bekendmaakte uit te komen voor de nationale ploeg van Indonesië ontplofte zijn sociale media. Zo groeide het aantal volgers van de verdediger van FC Twente op Instagram van 138.000 naar 1,3 miljoen. 

De 23-jarige uit Amersfoort heeft een duidelijk doel voor ogen met zijn Instagram: Rafael Struick passeren. "Hij is de international van Indonesië met de meeste volgers", vertelt hij aan Tubantia. Lachend: "Mijn doel is hem in te halen." De 21-jarige Struick, voormalig speler van ADO Den Haag, heeft momenteel meer dan 4 miljoen volgers. 

Hilgers probeert er ook zijn voordeel uit te halen en werkt tegenwoordig met een abonneestructuur. Voor bedragen variërend van 50 eurocent tot 13 euro per maand kunnen volgens meer exclusieve content bekijken. Voor Hilgers en zijn teamgenoten bij Indonesië is het commercieel zeer interessant, legt socialmediadeskundige Joey Scheufler uit. "Het is soms zelfs interessanter dan een sportcarrière. Jutta Leerdam verdient meer met sociale media dan met schaatsen", weet hij. 

"Je moet er geld mee verdienen nu het kan als voetballer. Er is niet veel voor nodig, je moet wat video’s maken en dat is het. Vooral voor bedrijven in de Indonesische markt ben je interessant", vervolgt Scheufler. "Stel dat 1 procent van je volgers een abonnement neemt, dan gaat het alsnog vrij hard."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
4/05
Sparta Rotterdam
14:30
FC Twente
zo
11/05
FC Twente
14:30
FC Utrecht
wo
14/05
FC Twente
20:00
AZ
zo
18/05
Ajax
14:30
FC Twente
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
2 PSV 30 55 67
3 Feyenoord 30 36 62
4 FC Utrecht 31 19 62
5 FC Twente 30 12 48
6 AZ 30 14 47
7 Go Ahead Eagles 30 6 47
8 SC Heerenveen 31 -14 40
Bekijk de hele stand