Michel Vlap wil stap maken: "Daar zijn we met hem mee bezig"

Voor Michel Vlap is de komende tegenstander van FC Twente geen onbekende. De aanvallende middenvelder speelde namelijk zelf in België voor Anderlecht. Trainer Joseph Oostig kreeg op de persconferentie voor het duel met Royale Union Saint-Gilloise van de Belgische pers de vraag welke rol Vlap bij hem speelt.

"Michel is een prettig persoon om mee samen te werken", liet Oosting weten. "Het is een teamplayer. Hij gedijt goed bij harmonie. En als speler is hij verschrikkelijk voetbalvaardig, met name in het positiespel en tussen de linies spelen. Hij kan uitstellen en heeft een mooie en goede dribbel."

Oosting weet ook dat er bij Vlap mindere kanten zijn. "Men valt dan vaak over het rendement, maar ik geloof er heilig in op het moment dat dat valt het rendement gekoppeld wordt aan zijn manier van voetballen. En het valt nu", aldus de oefenmeester, die doelt op de twee treffers tegen Ajax.

Vlap speelt onder Oosting op verschillende posities op het middenveld en voorin. "In het positiespel moet hij ons aan het voetballen brengen. Dat doet hij prima. Dat kan de ene keer vanuit het eerste aanspeelpunt in de opbouw zijn en de andere keer is dat in het kansen creëren dat hij tussen de linies staat. Dus tussen de middenvelder en de verdediger van de tegenstander. Daar heeft hij wel oog voor. Hij brengt ons aan het voetballen en het is een prima speler."

"Maar ook bij Michel kan alles nog wel beter", vervolgt Oosting. "We zijn met hem ook bezig met zijn ontwikkeling. Ook Michel wil nog een stap maken. Dat betekent dat hij zich in alle facetten nog kan ontwikkelen. Dat leervermogen heeft hij wel."

Lees meer:
0 reacties