Oosting: "Die mensen kennen vaak de ins en outs niet helemaal"

Joseph Oosting kijkt vertwijfeld
Joseph Oosting kijkt vertwijfeld Foto: © Pro Shots

Joseph Oosting heeft dit seizoen echt gemerkt dat hij bij een grote club werkt. De trainer van FC Twente beleeft een mindere periode en ziet dat de achterban moeilijk kan relativeren.

"Dat is soms lastig", erkent Oosting tegenover Voetbal International. "Je hebt te maken met meningen van mensen die de ins en outs vaak helemaal niet kennen. Dat vind ik weleens jammer. Het enige dat ik kan doen is oppassen dat ik me niet overal voor verontschuldig. Proberen het klein te houden, hoe moeilijk dat ook is. Het liefst blijf ik gewoon open, maar té open kan ook niet altijd. Want dan geef ik alles prijs, en weten tegenstanders ook precies hoe we gaan voetballen."

Het krediet van Oosting en technisch directeur Arnold Bruggink lijkt ook snel af te brokkelen na een sterk eerste seizoen. Oosting verbaast zich daar wel eens over. "Jawel, maar intern is dat niet zo’n probleem. We weten wat we hebben en hoe we het doen. Maar ik weet ook wel wat er buiten leeft. Ik ben niet doof en zie natuurlijk ook wel wat. Blijkbaar gaat het zo tegenwoordig, daarom heb ik ook niet zoveel vrienden meer over. Wel op het kamp, daar kan ik onderduiken. Geintje. Het is zoals het is."

Oosting probeert zelf niet te veranderen. "Ik probeer hetzelfde te zijn, maar het is wel zo dat ik wat vaker naar huis rijd. Naar Emmen, daar heb ik mijn kantoor, mijn familie. Vorig jaar, toen de spanning hoog was, ben ik ook regelmatig op en neer gereden naar Emmen. Daar is het toch anders, heb je andere spraak. Met mijn vrouw praat ik anders dan hier, als ik ga eten met Arnold, of (assistent-trainers, red.) Peter Uneken of Sander Duits. Met mijn vrouw praat ik niet over voetbal. Dat is ook weleens fijn."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
4/05
Sparta Rotterdam
14:30
FC Twente
zo
11/05
FC Twente
14:30
FC Utrecht
wo
14/05
FC Twente
20:00
AZ
zo
18/05
Ajax
14:30
FC Twente
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
2 PSV 30 55 67
3 Feyenoord 30 36 62
4 FC Utrecht 31 19 62
5 FC Twente 30 12 48
6 AZ 30 14 47
7 Go Ahead Eagles 30 6 47
8 SC Heerenveen 31 -14 40
Bekijk de hele stand