Oosting kritisch: "Die vijf van ons moeten gewoon harder lopen"

Joseph Oosting schreeuwt de longen uit zijn lijf
Joseph Oosting schreeuwt de longen uit zijn lijf Foto: © MTB-Photo

FC Twente is uitgeschakeld in het bekertoernooi na een 3-1 nederlaag bij Go Ahead Eagles. Trainer Joseph Oosting zag na een kwartier niet aankomen dat FC Twente zou verliezen in De Adelaarshorst. 

"Nee, maar ook in de rust niet", reageert Oosting voor de camera van RTV Oost. "Ik vond dat we heel goed begonnen en we kregen ook wat kansen. Daarna ebde het wel wat weg, moet ik eerlijk zeggen. Maar vlak voor de rust kom je op een 1-0 voorsprong, dat is iets wat je graag wil. Dat is prettig vlak voor rust. Maar na rust hadden we de zaken, met name verdedigend, niet goed voor elkaar. Ze konden heel makkelijk door het lage blok heen spelen. Daardoor konden ze kansen creëren en gaat het publiek erachter staan."

Oosting probeert het lage blok te duiden. "Daan (Rots, red.) gaat op een gegeven moment niet voor niets liggen, want het ging wel heel erg makkelijk. Als je laag staat en de achterkant staat hoog en ze kunnen er doorheen spelen, dan krijg je kansen tegen. Het lage blok zet je neer, omdat je de bal wil veroveren", schetst Oosting, die dat plan in de tweede helft niet zag slagen. "Als de bal bijvoorbeeld bij Enric Llansana kwam via een kantwissel, dan vind ik dat de vijf van ons gewoon wat harder moeten lopen. Daar komt het eindelijk op neer."

Uit een corner maakte Go Ahead Eagles de gelijkmaker. "Het was de tweede bal die achterin wordt gespeeld en uiteindelijk over de lijn gaat", aldus Oosting, die Mitchell van Bergen inbracht. "Dat deed ik ook om meer snelheid op te brengen. Met Michel Vlap meer aan de bal kwamen we wat makkelijker tot kansen. Dan gaat het om het laatste stuk, wie heeft de drive en wie wil de volgende ronde halen? Als ik dan die goal van Go Ahead zie met Mats Deijl, die gewoon ziel en zaligheid erin gooit om die volgende ronde te halen. Wij hebben wat kansjes gehad, maar hij viel net verkeerd. Ik vind dit wel een tik, moet ik eerlijk zeggen."

Go Ahead Eagles leek meer de wil te hebben om te winnen in de tweede helft. "Dat komt natuurlijk ook door het publiek. Maar met de drive moet je uiteindelijk ook soms het geluk zoeken. Echt vol overgave iets willen creëren. Wij zitten vaak in tactiek en waar een overtal moet komen, maar soms moet het ook wat directer. Go Ahead had dat ook wel. Ik vind het heel erg jammer en een gemiste kans van ons, als je de wedstrijd ziet, dat je uiteindelijk aan de verkeerde kant van de medaille zit", besluit Oosting. 

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
10/08
PEC Zwolle
12:15
FC Twente
zo
17/08
FC Twente
14:30
PSV
zo
24/08
SC Heerenveen
12:15
FC Twente
za
30/08
Excelsior
21:00
FC Twente
za
13/09
FC Twente
21:00
NAC Breda
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
2 AZ 0 0 0
3 Excelsior 0 0 0
4 FC Groningen 0 0 0
5 FC Twente 0 0 0
6 FC Utrecht 0 0 0
7 FC Volendam 0 0 0
8 Feyenoord 0 0 0
Bekijk de hele stand