'Oosting onder vuur bij achterban FC Twente': "Intern geen twijfel"

FC Twente-trainer Joseph Oosting kon vorig seizoen niet stuk bij de supporters van FC Twente na het bereiken van de derde plek in de Eredivisie. Het sentiment in Enschede is een klein jaar later flink veranderd, ziet clubwatcher Leon ten Voorde.
"Diezelfde Oosting ligt opeens bij een deel van de achterban onder vuur vanwege het matige, bleke spel en de tegenvallende resultaten van de laatste tijd", schrijft Ten Voorde in de Tubantia. "Hoewel FC Twente nog altijd in de kopgroep zit, zoals de oefenmeester dat altijd zegt, borrelt de onvrede. Intern is er geen twijfel, maar niemand kan doof zijn voor de negatieve geluiden van buitenaf die gericht zijn op de trainer en technisch directeur Arnold Bruggink."
Volgens Ten Voorde bereikte de kritiek zondag 'het kookpunt' na de nederlaag bij Heracles Almelo. Dat kwam vooral door de woorden van Oosting na afloop, die zijn ploeg dominant vond en aangaf dat FC Twente meer had verdiend. "Hij pleegde geen misdaad door dat te roepen, maar zijn uitspraken kwamen op zijn zachtst gezegd niet al te handig over op een middag, waarop de supporters van FC Twente zich groen en geel hadden geërgerd aan het ziel- en machteloze spel van de ploeg", aldus Ten Voorde.
"De frustratie bij de achterban zit niet eens zozeer in de huidige klassering, maar veel meer in de manier van spelen", weet de clubwatcher. "FC Twente weet het publiek al tijden niet meer te vermaken. Het spel is matig tot slecht, het elftal mist vertrouwen, is instabiel en bezwijkt onder het eerste zuchtje tegenwind. De opstellingen veranderen vaak, wissels worden niet altijd begrepen, de meeste nieuwelingen renderen nog niet en de spelers die het in het afgelopen seizoen top deden, presteren nu bijna allemaal ondermaats."
Ten Voorde merkt op dat Oosting vaker tegenslagen heeft gekend, maar wel moet wennen aan de druk van een grote club. "Oosting heeft én verdient krediet. Paniek is nergens goed voor, maar er zijn zorgen en de druk is voelbaar. Een jaar na alle schouderklopjes en euforie staat Oosting voor de uitdaging (misschien wel de grootste in zijn loopbaan) het sentiment te keren."
Talent Sil Blokhuis tekent voor drie jaar: "Dit is de droom"
"Stav Lemkin was de beste verdediger van het EK én WK onder 20"
"FC Twente wil de interesse in Lemkin ontkennen noch bevestigen"
'Go Ahead Eagles toont interesse in oud-speler van FC Twente'
BREAKING: 'FC Twente heeft verdediger binnen en troeft Feyenoord af'
Wim Kieft positief: "Als hij het niveau van FC Twente haalt..."
Willem II haalt voormalig jeugdspeler van FC Twente naar Tilburg
VIDEO: Vennegoor of Hesselink scoort bij Oranje Onder 19, assist Rots
Duits: "Daar was Joseph Oosting in eerste instantie niet blij mee"
Jill Roord dolgelukkig: "We wonen sinds kort samen in Nederland"
Voormalig FC Twente-verdediger (27) duikt op bij Bosnische ploeg
Roord terug naar Nederland: "PSV, Ajax en FC Twente waren opties"
Veroordeelde Promes aangekomen in Nederland, direct vastgezet
Wim Kieft komt met voorspelling: "Dan schiet hij er 15 tot 20 in"
Sem Steijn spreekt grote ambities uit: "Ik denk dat het kan"
Scholten: "Ik kan het alleen maar met Erik ten Hag eens zijn"
'RKC wil 800.000 euro voor Margaret: twee clubs zeer concreet'
Twentecafé | 'FC Twente is druk bezig': "Twee nieuwe spelers"
FC Twente kiest voor andere sponsor voor de trainingskleding
FC Twente strikt nieuwe kledingpartner uit Hengelo: "Italiaans"
Privéleven Sanders en Roord opeens op straat: "Doe effe normaal"
'Oud-FC Twente-speler Verdonk kan stap binnen Eredivisie maken'
Oosting laat vijf talenten meetrainen bij voorbereiding FC Twente
Twentecafé: 'FC Twente stelt ultimatum aan begeerde Besselink'
Versterkingen op komst bij FC Twente: "Gaan meer spelers volgen"
BREAKING | FC Twente heeft nieuwe hoofdsponsor: "Vanaf 1 juli"
Jord Roos vindt nieuwe club na vertrek bij FC Twente/Heracles O21
FC Twente begint maandag met voorbereiding, supporters welkom
"Transferwaarde Valente ligt veel lager dan die van Sem Steijn"
FC Twente Vrouwen maakt oefenprogramma bekend: zeven oefenduels

VIDEO: Vennegoor of Hesselink scoort bij Oranje Onder 19, assist Rots

Steijn over favoriet rugnummer: "Bij FC Twente met 14 gespeeld"

Sem Steijn eerlijk: "FC Twente zei dat ik het moest verbeteren"

Van den Belt tevreden: "Dat is een goed jaar voor me geweest"

FC Twente verloor sterkhouders: "Daarom kwamen ze vroeg bij mij"

Oranje O19 naar halve finale EK; Panneflek geeft assist (video)
