Peters: "Als je dat dan nu nog steeds terugvindt in het logo..."

Martin Peters is 60 jaar lang vrijwilliger geweest bij FC Twente. Hij ontwierp het eerste logo van FC Twente, schreef de klassieker ‘FC Twente Ayayayay’ en richtte met anderen De Vriendenkring op. Martin Peters stopte recentelijk bij de voetbalclub.

"Ik deed alles door mijn liefde voor de club", vertelt Martin Peters bij 1Twente Enschede. "Om het nou mijn club te noemen vind ik wat vergaan, maar het is wel een club die ik op elke manier die ik kon heb geholpen." Zelf speelde hij namelijk bij EMOS in Enschede en niet bij FC Twente. "Daar heb ik redelijk wat jaren gevoetbald tot ik het met mijn knieën kreeg."

Toen de fusie dichterbij kwam, werd Peters gevraagd of hij een logo kon bedenken. Hij werkte als drukker, waardoor die vraag logisch was. "Dat heb ik daarna gedaan en zo ben ik gekomen op de Twentse ros in een bal", legt Peters uit. "Als je dat dan nu nog steeds terugvindt in het logo dan is dat mooi."

FC Twente begon als steeds meer te groeien, mede door briljante acties van Peters. "Een mooi moment was toen FC Twente speelde op dezelfde dag als de marathon van Enschede werd gehouden. We hebben het toen voor elkaar gekregen dat iemand met een fakkel twee rondjes over de sintelbaan in het Diekmanstadion liep. Daar kwamen mensen speciaal voor naar het stadion."

Dat was niet zijn enige slimme actie. "We speelden een uitwedstrijd tegen Feyenoord en het ging om het kampioenschap. Een deel van de supporters kon niet mee, maar wij dachten: ‘De wedstrijd wordt toch opgenomen door de NOS, kunnen we daar iets mee?’", Aldus de clubarchivaris, die wilde zorgen voor een mogelijkheid om de wedstrijd toch te kunnen kijken.

De landelijke omroep gaf uiteindelijk groen licht. "Dat kon! We hebben toen een gymzaal in Enschede omgetoverd tot een plek waar supporters de wedstrijd alsnog konden volgen via een groot scherm. Volgens mij was dat nog nooit eerder gedaan. Daarom verscheen er een artikel in De Telegraaf, met een foto van wat een feest had moeten zijn. Helaas viel de uitslag tegen en liep FC Twente het kampioenschap mis."

Lees meer:
0 reacties