Pröpper: "De druk van FC Twente heb je daar in het kwadraat"

Robin Pröpper
Robin Pröpper Foto: © BSR Agency

Robin Pröpper keerde deze zomer terug bij FC Twente na een eenjarig avontuur bij Rangers FC. De verdediger is tot de conclusie gekomen dat hij niet is gemaakt voor het Schotse voetbal.

"Ik heb 43 wedstrijden voor Rangers gespeeld", blikt hij terug in Voetbal International. "Europees bijna alles meegedaan, dat waren ook juist mijn beste wedstrijden. Dan was het spel het meest vergelijkbaar met Europees of Nederlands voetbal. Schots voetbal is echt iets heel anders. Veel directer en fysieker. Dat was wennen voor mij, met die omschakeling heb ik toch wel moeite gehad. De conclusie is dat het voetbal daar mij niet echt ligt. Ik ben niet de typisch Schotse speler."

Pröpper werd juist gehaald om meer voetbal in de ploeg van Rangers FC te brengen. "Ze wilden juist van die Schotse stijl af en meer gaan domineren", beaamt de centrumverdediger. "Maar dat kregen we niet voor elkaar, zoals het Rangers volgens mij al jaren niet lukt die omschakeling te maken. Om écht te gaan voetballen. Dat wordt lastig als je na één of twee nederlagen alweer terugvalt op de lange bal."

"Je hebt rust in een club nodig om zo'n verandering te laten slagen", vervolgt Pröpper. "En die was er niet bij Rangers. De druk die er bij Twente heerst, heb je daar in het kwadraat. Rangers leeft in het hele land, internationaal zelfs. Alles draait om het gevecht met Celtic. Eerder was Rangers lang de sterkste, nu is Celtic dat. Voor supporters is dat lastig te begrijpen, en de media kunnen daar natuurlijk mooi op inspelen."

Doe mee aan het WK-spel van Twentefans!

Het WK begint op donderdag 11 juni in de Canada, de Verenigde Staten en Mexico. Hoe ver gaat Oranje komen? Doe mee aan het WK-spel van Twentefans op Scorito!

Lees meer:
0 reacties