'Rad van Ricky' bevalt uitstekend: "Zo houden we iedereen scherp"

Ricky van Wolfswinkel
Ricky van Wolfswinkel Foto: © Pro Shots

Ricky van Wolfswinkel introduceerde bij FC Twente het 'Rad van Ricky'. De ludieke straffen moesten de ouderwetse boetes vervangen.

Bij Fresia & Milan parkeren de bus vertelt Van Wolfswinkel hoe hij op het idee kwam voor het 'Rad van Ricky'. "Ik had hem al gekocht aan het eind bij FC Basel, maar toen lag die een tijdje in m'n auto. Toen kwam ik naar FC Twente en heb ik hem in mijn eerste week meegenomen en in elkaar gedraaid", herinnert de spits. "Zo geschiedde."

Het was volgens Van Wolfswinkel een perfecte manier om van het gezeik met boetes af te komen. "Er staan leuke straffen op, het beviel goed bij de jongens en de trainer liet het ook los. Hij hoefde zich er niet druk over te maken. Welke trainer wil er nou bezig zijn met boetes? Daar heeft niemand zin in", aldus de Nederlander. "Zo houden we iedereen op een ludieke manier scherp. Het beviel goed, totdat ik hier zelf een keer met een rode loper en Abeltjes-pak moest staan", lacht hij.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
12/01
FC Twente
12:15
Willem II
zo
19/01
NAC Breda
12:15
FC Twente
zo
2/02
Go Ahead Eagles
14:30
FC Twente
zo
9/02
SC Heerenveen
16:45
FC Twente
zo
16/02
FC Twente
14:30
RKC Waalwijk
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
3 FC Utrecht 17 6 36
4 Feyenoord 17 19 35
5 AZ 17 14 32
6 FC Twente 17 11 31
7 Go Ahead Eagles 18 6 25
8 Fortuna Sittard 18 -3 25
9 Willem II 17 2 22
Bekijk de hele stand