Sadilek gratis de deur uit? "Dat is het laatste wat FC Twente wil"

Michal Sadilek met de aanvoerdersband
Michal Sadilek met de aanvoerdersband Foto: © Pro Shots

Leon ten Voorde begrijpt wel waarom FC Twente niet zomaar het contract van Michal Sadilek wil verlengen. De middenvelder beschikt over een aflopende verbintenis en een verlenging is niet vanzelfsprekend. 

Sadilek zou graag bij willen tekenen, maar FC Twente is niet zo happig om aan alle eisen te voldoen. "Hij heeft het gevoel dat het moeilijk wordt om eruit te komen. Hij wil een verbeterd contract", begint Ten Voorde in De Ballen Verstand. "Hij zit al bij de topverdieners van FC Twente en op basis van zijn status is dat terecht." De clubwatcher sluit niet uit dat de eisen bij zijn zaakwaarnemer vandaan komen. "Bij veel spelers heb ik het idee dat ze de helft van de eisen van de zaakwaarnemers niet weten, met wat voor fratsen die komen."

Ten Voorde begrijpt dat Sadilek graag een verbeterd contract wil, maar er moet ook rekening gehouden worden met de middelen van FC Twente. "Ik neig in dit geval meer naar de kant van FC Twente. Ze hebben een plafond en kunnen niet altijd aan alle eisen voldoen. Als het zo makkelijk was als sommige mensen denken, hadden ze Sadilek allang laten bijtekenen", stelt hij. "Het laatste wat FC Twente wil is dat hij transfervrij de deur uit loopt."

Heeft Sadilek na de gebeurtenissen van afgelopen zomer een morele verplichting om bij te tekenen? "Vorig jaar heeft hij ook al best veel wedstrijden gemist, daar kon hij helemaal niks aan doen, maar je moet wel realistisch zijn en beseffen voor welke club je speelt", besluit Ten Voorde. 

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
22/11
FC Volendam
18:45
FC Twente
zo
30/11
FC Twente
16:45
AZ
zo
7/12
FC Utrecht
12:15
FC Twente
zo
14/12
FC Twente
14:30
Go Ahead Eagles
zo
21/12
Feyenoord
14:30
FC Twente
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
5 FC Utrecht 12 6 19
6 FC Groningen 12 0 19
7 NEC Nijmegen 12 9 18
8 FC Twente 12 2 16
9 Go Ahead Eagles 12 1 16
10 Fortuna Sittard 12 -2 16
11 Sparta Rotterdam 12 -10 16
Bekijk de hele stand