Snoeks: "Ik hoop voor FC Twente dat ze dat nu bespaard blijft"

FC Twente staat na zeventien speelronden op een knappe vierde plek in de Eredivisie. NOS-commentator Frank Snoeks denkt met angst terug aan vorig seizoen en verwacht dat de Enschedeërs niet in de subtop mee blijven doen.
"Dit is een blauwdruk van het vorige seizoen", zegt Snoeks bij de NOS Voetbalpodcast. "Toen stonden ze er net zo voor. Toen stonden ze zevende na zeventien wedstrijden, maar hadden ze acht wedstrijden gewonnen en nu negen. Na de winterstop stortte FC Twente helemaal in elkaar. De eerste elf wedstrijden na die zeventien hebben ze niet gewonnen."
"In het begin van het seizoen draaide Danilo geweldig, die maakte meer doelpunten dan Van Wolfswinkel nu", vervolgt Snoeks. "Cerny raakte geblesseerd en toen ging kennelijk de geest daaruit. Ze hebben een hele moeilijke tweede seizoenshelft gehad. Ik hoop voor FC Twente, de fans en Ron Jans dat ze dat nu bespaard blijft, maar niets is zeker. Ze doen het ook goed tegen de grote clubs. Ze speelden gelijk tegen Ajax en Feyenoord."
Collega Jeroen Elshoff maakt zich ook zorgen. "Ik denk dat dat zomaar weer eens kan gebeuren, eerlijk gezegd. Het is niet zo dat ze nu alles dik winnen, vaak met één goal verschil. Maar je hebt de punten binnen, dat is hartstikke knap. Maar ik vind het vaak heel matig, ondanks de overwinningen."
"Ze maken moeilijk doelpunten en dat kan op een gegeven moment een probleem worden. Maar ik heb het ook niet over wegzakken naar de dertiende plaats. Ik denk dat Twente zesde, zevende of misschien wel achtste wordt", aldus Elfshoff.

Arno Vermeulen is het niet eens met zijn collega's. "Ik verwacht dat eigenlijk niet, omdat ze nu een heel degelijk elftal hebben. Dat was vorig jaar wel anders", aldus Vermeulen, die het elftal van FC Twente analyseert. "Unnerstall doet het goed. Pröpper en Pleguezuelo is helemaal geen vervelend centrum en dan heb je Hilgers ook nog. Sadílek, Vlap en Zerrouki op het middenveld, die laatste doet het ook heel goed."
"Vlap kan na de winterstop nog wel eens beter gaan spelen, want valt ietsje tegen maar kan natuurlijk wel wat. Je ziet dat ze voorin wisselmogelijkheden hebben met Misidjan, dat vind ik een goede voetballer. Daar komt nu Cerny weer bij. Ze hebben een aardige bank. Ik zou er niet zo bang voor zijn dat ze zover terugvallen als vorig jaar. Ik geloof er niks van", besluit Vermeulen.
Weet FC Twente te winnen van bij FC Utrecht? Bij BetCity.nl krijg je dan 4.4x je inzet. Registreer je nu via deze link en krijg ook nog een Free Bet van 20 euro bij een storting van 20 euro! Zet je Free Bet op FC Twente en pak 68 euro winst! Grijp die kans!
Vaclav Cerny uitgeroepen tot Eredivisie Speler van de Maand mei
Cerny getipt bij Eredivisieclub: "Voor zeven miljoen op te halen"
Streuer baalt van gemiste transfer: "Kunt niet elke speler krijgen"
Vak P doet oproep aan FC Twente-fans voor duel tegen SC Heerenveen
'Pleguezuelo vertrekt bij FC Twente': "We kijken vanaf nu verder"
Robin Pröpper looft aanval: "Blij dat ik niet tegen ze voetbal"
FC Twente hoort kassa rinkelen door TV-gelden: "1,2 miljoen meer"
Streuer over sterkhouders: "Hij is nog niet de eerste prioriteit"
Gijs Smal op weg naar de uitgang? "Heb natuurlijk ook ambities"
Bruggink en Streuer hebben het druk: "Tussen de 15 en 20 miljoen"
Yegoian (19) tekent contract bij FC Twente: "Kan die stap maken"
Ruben van Bommel kiest voor AZ: "Voelde hier voor mij het beste"
Foto's: FC Twente-fans maken indruk en worden nat in Heerenveen
'AZ en Duitse club hopen op Cerny': "Het spel komt op de wagen"
Kapteijns wijst 3 spelers aan: "Zij sturen aan op een transfer"
Noppert baalt van late tegentreffer: "Dit is gewoon een kutgoal"
Ron Jans over gerucht: "Leuk, maar Ajax heeft zich niet gemeld"
Van Wonderen: "Hadden het moeilijk door de kwaliteiten van FC Twente"
Cerny zelfkritisch na zege: "Ik ga niet heel enthousiast rondlopen"
VIDEO | Samenvatting: Ugalde helpt FC Twente in slotfase aan zege
Lovende Haye: "FC Twente is denk ik wel een hele goede ploeg"
VIDEO | Gijs Smal opgelucht na overwinning: "Kusje op de paal"
Jans snapt niks van beslissing arbitrage: "Lijkt me duidelijk"
Van Wonderen zuur: "Dan sta je hier met een totaal ander gevoel"
Thom Haye verrast Lars Unnerstall met zwabberend afstandsschot
Jan van Staa vol lof over FC Twente-speler: "Dat is zijn kracht"
Ron Jans maakt compliment: "Hij maakt ons net weer iets beter"
"Je proeft aan alles dat Ajax op dit moment gewoon verrot is"
Matchday | FC Twente gaat op bezoek bij SC Heerenveen (18.45 uur)
Ruben van Bommel tekent bij concurrent van FC Twente: "Zonde"

Streuer over sterkhouders: "Hij is nog niet de eerste prioriteit"

VIDEO | Samenvatting: Ugalde helpt FC Twente in slotfase aan zege

VIDEO | Gijs Smal opgelucht na overwinning: "Kusje op de paal"

Ron Jans: "Als het aan mij lag, waren de play-offs al afgeschaft"

VIDEO | Ron Jans over koprol tijdens ereronde: "Het was een 2,2"

Van Binnenuit: heerlijke zege tegen Ajax en fraai afscheid Brama
