Steijn: "Lange neus kwam toen ik dat bij FC Twente had verdiend"

Sem Steijn is niet meer weg te denken uit de basiself van FC Twente. De aanvallende middenvelder heeft hard moeten knokken in zijn loopbaan en in de jeugd werd regelmatig gedacht dat hij het niet zou schoppen tot prof.
"Mijn laatste seizoen bij ADO maakte ik mijn debuut in het eerste, vanaf dat moment mocht ik alles spelen", blikt Steijn terug in Helden Magazine. Hij bewees daarmee zijn criticasters hun ongelijk. "Maar die lange neus kwam pas toen ik mijn contract naar Twente had verdiend."
Dat gebeurde in de zomer van 2022. Steijn had toen geen duidelijk stappenplan. "Niet echt. Al wist ik heel sterk dat als Twente zou komen, ik daarvoor wilde gaan", geeft de Hagenaar aan. "Er waren meerdere clubs die zich hadden gemeld, maar ik wilde op Twente wachten. Ik was nog nooit in De Grolsch Veste geweest, maar had een heel sterk gevoel bij de club. Ik wist dat Twente een fanatieke aanhang had. En de stap van ADO naar Twente leek mij een goede."
Steijn moest wel eerst wennen bij FC Twente onder trainer Ron Jans. "Het eerste jaar was een aanpassingsjaar. Ik heb dat jaar heel veel geleerd", meent de huidige topscorer van de Eredivisie, die te horen kreeg dat hij zijn kijkgedrag in het veld moest verbeteren. "Ik heb er gesprekken over gevoerd met de trainer en ik ben er op vrije dagen ook mee aan de slag gegaan met Jeffrey de Visscher, de assistent-trainer, hoor. Maar ik wilde en zocht meer begeleiding."
Hij kwam zo in contact met Patrick Woerst. "Ik was ook altijd al in het kijkgedrag geïnteresseerd, keek met verbazing naar middenvelders als Xavi en Andrés Iniesta. Ik snapte nooit hoe het kon dat ze zoveel tijd overhielden op het veld", legt Steijn uit, die bij toeval bij Woerst terecht kwam. "Op het Jeugdjournaal zag ik een filmpje van iemand die in dat kijkgedrag gespecialiseerd was, die grote voetballers daarmee hielp. Er stond alleen geen naam bij. Ik kwam erachter dat het om Patrick Woerst ging, en benaderde hem. Hij begon met het analyseren van mijn wedstrijden om bepaalde patronen te achterhalen."

Datum en tijd van bekerwedstrijd Spakenburg - FC Twente bekend

Scholten: "Ik denk dat het goed is om dat een keer te benoemen"

Pjaca jaren geleden al in beeld bij FC Twente: "Was onhaalbaar"

"Ten Hag is gespot, ik verwacht dat hij snel terugkomt bij Ajax"

Van den Brom ziet jeugdspelers doorbreken: "Is ook mooi voor hen"

FC Twente houdt eerbetoon voor historische wedstrijd tegen Telstar

Erik ten Hag krijgt advies over Ajax: "Laten we eerlijk zijn..."

Pahlplatz adviseert Van den Brom: "Ik zou ze allebei opstellen"

Pjaca toch aan de aftrap bij FC Twente? "Die kans is aanwezig"

Oosting genoemd bij Ajax: "Had FC Twente nooit moeten ontslaan"

Derksen: "Hebben een selectie van hetzelfde niveau als FC Twente"

Streuer: "Ik ben wel verantwoordelijk voor de meeste spelers"

Wagelaar ziet opvolger Streuer: "Denk dat hij het wel wil doen"

Van den Brom: "Avondwedstrijden zijn altijd net iets mooier"

Scholten benadrukt: "Het is tijd om de lat heel hoog te leggen"

Bruggink: "Dan was er de perceptie dat FC Twente slecht was"

Ramiz Zerrouki krijgt nieuwe kans en kan zijn koffers gaan pakken

Streuer: "Was heel vervelend, hij had alles over voor FC Twente"

'Mees Hilgers liet zich gek maken': "FC Twente hoopte op transfersom"

'Ajax gaat vol voor terugkeer Ten Hag, eerste gesprek positief'

Opvolger Niek Loohuis bij FC Twente/Heracles Almelo O19 bekend

FC Twente wilde transferrechten 'terug': "Potentiële goudmijnen"

Dominique Scholten: "Ook qua supporters liggen daar wel kansen"

Anthony Correia: "FC Twente is een bizar team in Nederland"

Sam Lammers klopt op de deur: "Heel dicht bij een basisplaats"

'FC Twente start zonder Marko Pjaca in thuisduel met Telstar'

"Mats Rots gaat FC Twente mogelijk een gigantisch bedrag opleveren"

Younes Taha definitief weg bij FC Twente? "Verlengen of verkopen"

Dominique Scholten: "En dat leidt tot transfers bij FC Twente"

Erik ten Hag terug in de Eredivisie? 'Ze spraken maandag al'

Van den Brom ziet jeugdspelers doorbreken: "Is ook mooi voor hen"

Wagelaar ziet opvolger Streuer: "Denk dat hij het wel wil doen"

Van den Brom: "Avondwedstrijden zijn altijd net iets mooier"

Scholten benadrukt: "Het is tijd om de lat heel hoog te leggen"

Bruggink: "Dan was er de perceptie dat FC Twente slecht was"

'Mees Hilgers liet zich gek maken': "FC Twente hoopte op transfersom"
















