Streuer lyrisch over oud-FC Twente-speler: "Voorbeeld voor allen"

Jan Streuer
Jan Streuer Foto: © BSR Agency

Jan Streuer heeft bijna zes jaar bij FC Twente gewerkt als technisch directeur. Een van de meest bijzondere spelers die hij naar Enschede haalde, is volgens de afzwaaiende Streuer huidig Feyenoord-speler Sem Steijn.

"Die jongen heeft de juiste stappen gemaakt. Hij wist dat hij het nog moest laten zien. Dat hij een jonge speler was en keihard moest werken. Dat heeft hij bij ADO Den Haag gedaan. Daar hebben we hem transfervrij van overgenomen. Hij heeft hier keihard gewerkt om beter te worden", vertelt Streuer bij De Oosttribune.

"Hij heeft ook zijn beperkingen in het combinatievoetbal. Hij heeft er wel het maximale uitgehaald. 24 goals gemaakt, en altijd hard gewerkt. Superprof en een leuke jongen", vervolgt Streuer over de aanvallende middenvelder. 

"Hij gaat naar Feyenoord, wat een prachtige club voor hem is. Dan draait het elftal niet, wordt hij gewisseld en raakt hij ook nog eens geblesseerd", ziet Streuer. "Die jongen gaat gewoon weer terugkomen, want hij heeft een geweldige mentaliteit. Ik vind het een voorbeeld voor alle jonge spelers in Nederland."

Dat hij aanvoerder werd gemaakt, vond Streuer echter een minder goed idee. "Dat vind ik wel een iets mindere keuze. Ga lekker voetballen, maar aanvoerder zijn heb je spelers als Robin Pröpper of Ricky van Wolfswinkel voor. Dat zijn goede aanvoerders voor een ploeg, maar een van je jongste spelers..."

Wel zegt het iets over de status waarmee Steijn werd binnen gehaald. "Het blijkt wel dat ze daar veel vertrouwen in hem hebben, om hem aanvoerder te maken. Hij komt binnenkort wel terug en dan gaat hij het opnieuw proberen", aldus Streuer.

Zet in op FC Twente tegen PSV!

FC Twente speelt zondagmiddag de uitwedstrijd bij PSV. Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (Bonus 24+)

Lees meer:
0 reacties