Ten Hag over Van den Brom: "Zullen keuzes gemaakt moeten worden"

Erik ten Hag was de afgelopen maanden al meerdere keren in De Grolsch Veste te vinden, nog voordat hij op 1 februari officieel begint. Hij zegt dat hij in die fase niet bewust als technisch directeur keek, maar wel met het oog van een trainer en kenner.

"Nou, niet zo specifiek als TD, maar wel als kenner. En ik kijk wel altijd met het trainersoog ja, en bij de trainersoog hoort ook de samenstelling van de selectie op langere termijn. En ja, zo kijk ik wel naar het elftal en dan kijk ik wel van hoe functioneert het elftal op het moment en en waar kan het verbeteren?"

Daarbij noemt Ten Hag ook de indruk die de huidige staf op hem maakt. "Dat is met name natuurlijk interessant om te zien hoe ze dat hebben gedaan. En ik denk ik dat ze heel aardig op koers liggen in dit seizoen. Je ziet de groei in het elftal en dat is natuurlijk mooi om te zien, maar dat geeft natuurlijk ook perspectief richting einde van het seizoen."

Vanaf 1 februari gaat Ten Hag beginnen, maar hij wil duidelijk maken dat hij zich dan niet actief gaat bemoeien met het eerste elftal. "Ik ga me vooral ook niet bezighouden met het functioneren van het eerste elftal. Dat is aan Jan en dat is aan John van der Brom als trainer met zijn staf. En daar zal ik bij wegblijven."

Waar hij wél aan gaat werken, is de rest van de voetbalorganisatie. "Maar op al die andere terreinen hè die we zo even besproken hebben, ja, daarin ga ik heel veel dingen bekijken." Vervolgens somt hij op: "Zoals jeugdopleiding, scouting recruitment, de faciliteiten, de nieuwe accommodaties, performance en niet te vergeten ook zeg maar naar de winnende topsportcultuur hè die er uiteraard is, maar die altijd versterkt gaat en moet worden. En natuurlijk ook de strategische voetbalvisie."

De komende maanden draait het voor FC Twente niet alleen om prestaties, maar ook om vooruitkijken naar de zomer. Ten Hag geeft aan dat hij bij de samenstelling van volgend seizoen een belangrijke rol krijgt, al benadrukt hij ook het belang van samenwerking en de ervaring van Jan Streuer.

"Nou, in principe als het over de samenstelling van het nieuwe seizoen gaat, daar ga ik over. Maar uiteindelijk gaat het om een samenwerking en ja, de knowhow van Jan die moeten we natuurlijk zeker gaan benutten."

Ook over de toekomst van trainer John van der Brom en het proces richting volgend seizoen zegt Ten Hag dat hij eerst wil observeren en daarna gesprekken wil voeren. "Ja, maar ook daarin ga ik me niet actief bemoeien in het eerste gedeelte, maar ja, uiteindelijk zullen daar keuzes gemaakt moeten worden. En ja, ik ga het eerst eens in alle rust bekijken en natuurlijk dan ook eens een gesprek aangaan met Jan Streuer, met John van der Brom en kijken of we bij elkaar kunnen komen."

Lees meer:
0 reacties