Ten Voorde gepikeerd: "Al 21 jaar vuurwerkgeluiden in De Kuip"

Leon ten Voorde
Leon ten Voorde Foto: © NESimages

Leon ten Voorde is helemaal klaar met het maken van vuurwerkgeluiden door Rotterdamse fans wanneer FC Twente op bezoek komt in De Kuip. Al twee decennia lang hoort Ten Voor het bij elke editie dat hij aanwezig is geweest van het duel Feyenoord - FC Twente. In de podcast De Ballen Verstand spreekt hij zijn afschuw uit over het gedrag.

Ten Voorde heeft het eerst over de keeper van FC Twente. "Unnerstall gaat in de fout. Unnerstall wordt altijd geroemd om zijn reflexen. Die krijgt best wat kritiek. Ook dat hij niet kan meevoetballen, maar dit valt dit seizoen best mee. Hij schiet nog wel eens een bal uit, maar het is niet zo dat hij veel fouten maakt met de fout heeft ingeleid. Hij levert de bal in, dan is er geen druk op de bal en een schot op doel."

De journalist ziet in dat het met een 2-0 achterstand erg moeilijk wordt in Rotterdam. "Dan sta je 2-0 achter terwijl je 35 minuten heer en meester bent geweest. Dat is voetbal en dan is het wel heel moeilijk om daar weer overheen te komen in De Kuip. Van de laatste negen keer hadden ze maar één keer verloren. Nu had ik er van tevoren niet zo heel veel fiducie in."

Toch viel er nog wat te lachen voor Ten Voorde. "Ik moest wel heel erg lachen om Richard Peters in de persconferentie, de perschef van FC Twente", vertelt Ten Voorde waarop Fardau Wagenaar inhaakt. "In de persconferentie kreeg Joseph Oosting een vraag over die vuurwerkgeluiden en zei dat hij een beetje doof was en ze niet gehoord te hebben. Dan hoor je Richard Peters ernaast zeggen: 'ik heb ze wel gehoord'."

Hierover windt Ten Voorde zich op. "Wat ik niet snap. 23 jaar kom ik daar en ik heb 21 edities meegemaakt. 21 keer heb ik daar vuurwerkgeluiden gehoord. Blijkbaar horen alleen de mensen uit Twente die. Is er nooit bij Feyenoord een speaker op het idee gekomen om daar wat van te zeggen? Ik snap de club Feyenoord ook niet. Feyenoordsupporters komen nu meteen weer met het feit dat fans van FC Twente liedjes zingen over 'Bommen op Rotterdam'. Slaat ook helemaal nergens op voordat al die anoniempjes boos worden dat we één kant belichten. Dat slaat ook helemaal nergens op. Het begint vaak wel bij dat ene."

Lees meer:
0 reacties