Ten Voorde wijst naar NEC: "Voor FC Twente wel een probleem"

Leon ten Voorde
Leon ten Voorde Foto: © Pro Shots

Leon ten Voorde vindt het mooi dat Erik ten Hag is teruggekeerd bij FC Twente. De journalist van de Tubantia kent Ten Hag al van jongs af aan en weet dat de oud-trainer nooit onder stoelen of banken stak terug te willen naar de Enschedese club.

"Ik vind dat ook wel heel erg mooi, hij komt wel die afspraak na. Want anderen daarvan vinden...", begint Ten Voorde in de podcast De Ballen Verstand. "In Twente is volgens mij iedereen heel enthousiast en de buitenwacht is wat sceptisch. Maar wat Rafael van der Vaart, Pierre van Hooijdonk en nog wat geleerden bij Studio Voetbal van de aanstelling van Ten Hag, dan denk ik: dat is een reden om niet te gaan kijken."

"Wat interesseert mij het nou, mensen die zover van het voetbal staan, van een aanstelling vinden bij FC Twente", is Ten Voorde fel. "Iedereen moet zijn eigen keuze maken in zijn leven. Als hij denkt dat het de beste keuze op dit moment is, dan moet hij dat lekker gaan doen. Wij gaan hem vervolgens wel beoordelen en als het niet goed doet op transfergebied, veroordelen."

Ten Voorde heeft wel vertrouwen in Ten Hag als technisch directeur. "Maar Ten Hag heeft wel het netwerk in het voetbal. Misschien kan dat bij spelers helpen en kan je ze daarmee over de streep trekken", aldus de clubwatcher, die ziet dat de concurrentie in de Eredivisie toeneemt. "Een club als NEC met een individuele suikeroom is voor FC Twente wel een probleem. Daar moet je tegenop boksen qua salarissen."

"FC Twente wil de top vijf zijn, maar dan moet je ook zulke salarissen gaan betalen", beseft Ten Voorde. "Qua salarissen in het topsegment komen ze nog niet aan NEC. Maar ik blijf het daar wel heel erg wankel vinden. Wat als er met Boekhoorn wat gebeurt? Hoe is die nalatenschap dan geregeld? FC Twente is wel heel breed stabiel, dus op de lange termijn denk ik dat FC Twente wel gaat 'winnen' van NEC. Maar zolang Boekhoorn er is, is dat wel lastig", besluit hij.

Lees meer:
0 reacties