Ten Voorde ziet probleem bij FC Twente: "Hij maakte lijstjes"

Leon ten Voorde
Leon ten Voorde Foto: © MTB-Photo

FC Twente kent tot nu toe een wisselvallig seizoen in de Eredivisie en staat momenteel op de achtste plaats. Wat is het grootste verschil tussen de selectie van vorig seizoen en die van dit seizoen? Clubwatcher Leon ten Voorde ziet duidelijk waar het probleem ligt.

"De doelpunten van Sem Steijn, 24 stuks," zegt Ten Voorde in De Ballen Verstand. "Je wist dat hij zou vertrekken, en je weet van tevoren nooit hoe spelers gaan renderen in een nieuwe omgeving, en of ze daar gaan ontplooien. Maar een oude wijsheid van Fred Rutten, is dat hij altijd lijstjes maakte van spelers."

"Hij noteerde het aantal doelpunten dat ze zouden maken. Dat heb ik vaker gezegd, maar het is wel de waarheid: als een speler gemiddeld vier goals per seizoen maakt, gaat hij er niet ineens vijftien maken. Tel de goals bij elkaar op van de huidige Twente-selectie en vergelijk dat met vorig jaar: dat is gewoon veel te weinig," aldus Ten Voorde.

Lees meer:
0 reacties