"Theo Janssen maakte daar bij FC Twente steeds meer misbruik van"

Theo Janssen werd in 2010 kampioen met FC Twente. De linkspoot was het seizoen erop onder trainer Michel Preud'homme nog beter en wist zich dat seizoen zelfs in de Champions League te onderscheiden.

"Ik denk dat Preud'homme hem vooral topfit heeft gemaakt", verklaart oud-journalist Peter Wekking van Voetbal International in de podcast 'Sinds 1965'. "Ik weet nog dat Theo een van de eerste was die kwam klagen over Preud'homme, dat had zo hard moest trainen en dat rusten tussendoor. Dat vond hij allemaal maar onzin."

"Maar ik denk dat Theo zonder Preud'homme nooit die rush over het hele veld tegen PSV had kunnen maken met dat doelpunt", vervolgt Wekking. "En ook zijn transfer naar Ajax niet gerealiseerd had. Preud'homme was in staat om de beste versie van Theo Janssen te creëren, ook al pasten de twee persoonlijkheden totaal niet bij elkaar."

Peter Wisgerhof speelde destijds bij FC Twente samen met Janssen. "Het was een heel ander beeld dan bij Steve McClaren", herinnert de oud-verdediger zich. "McClaren had Theo echter onder de duim. Theo kon niks bij hem, want we hadden Cheick Tioté erachter. Preud'homme heeft het totaal anders gedaan en gaf Theo alle vrijheid. Heel gek, maar dat was wel zo."

Janssen ging in dat jaar op tien spelen. "Verdedigend deed hij minder", weet Wisgerhof. "Als hij bij McClaren twee keer verdedigend niet terugliep, stond Tioté er. Preud'homme maakte hem belangrijk en zei: Je gaat de beste speler van de Eredivisie worden. Dat was wel echt totaal anders. Na een jaar was het wel goed dat Theo wegging. Theo ging steeds iets meer misbruik van maken van de vrijheid die hij kreeg. Wij zagen eigenlijk al: Dit gaat niet goed."

Wout Brama is het daarmee eens. "Theo pakt de ruimte die hij krijgt en hij kreeg van Michel heel veel ruimte. Op de training werd dat soms wat vervelend. Niet dat wij problemen kregen met Theo, hoor. Hij lag in de groep helemaal prima, maar tussen hem en Michel ging het soms wel wat wrijven. Waardoor een training zonder Theo en hij sloeg nog weleens een training over, wat relaxter was voor iedereen dan als hij er wel bij was. Hij zocht daar wel de randen op, maar hij speelde geweldig", besluit Brama.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
4/05
Sparta Rotterdam
14:30
FC Twente
zo
11/05
FC Twente
14:30
FC Utrecht
wo
14/05
FC Twente
20:00
AZ
zo
18/05
Ajax
14:30
FC Twente
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
2 PSV 30 55 67
3 Feyenoord 30 36 62
4 FC Utrecht 31 19 62
5 FC Twente 30 12 48
6 AZ 30 14 47
7 Go Ahead Eagles 30 6 47
8 SC Heerenveen 31 -14 40
Bekijk de hele stand